Tesla Model S vs. Porsche Taycan

Top Gear srovnal dva největší elektrické konkurenty. Proti sobě stály Tesla Model S vs. Porsche Taycan.


Top Gear si vzal na porovnání nejvýkonnější verze obou modelů a to: Tesla Model S Performance vs. Porsche Taycan Turbo S.

Zdroj: insideevs.com

Parametry Tesly Model S PERFORMACE/Porche Taycan Turbo S

Výkon: 568 kW / 460 (v „Boost“ režimu 56O) kW

Točivý moment: 981 Nm / 1 050 Nm

Hmotnost: 2 241 kg / 2 295 kg

Zrychlení (0 – 100 km): 2,6 s / 2,8 s

Max. rychlost: 261 km/h / 260 km/h

Kapacita baterie: 100 kWh / 93,4 kWh

Dojezd: 590 km (WLTP) / 412 km (WLTP)

Cena(cca): 102 700 € (německý trh) / 185 456 € (německý trh)

Zdroj: auto.cz

Drag Race


Srovnávací test by se nemohl obejít bez DRAG RACU. V tomto případě závodily oba elektromobily na trati o délce 400 metrů. Od startu nejrychleji vyrazila Tesla, ale poté ji předjelo Porsche, nejspíše kvůli dvourychlostní převodovce. Porsche nakonec závod vyhrálo. Podle informací od majitelů Modelu S, kteří zkoušeli podobné Drag Race mívala Tesla o hodně lepší čas, než na tomto Drag Racu.

Výsledky Tesly Model S vs. Porsche Taycan

0 – 60 mph (97 km/h): 2,61 / 2,68 s

0 – 100 mph (161 km/h): 6,12 / 6,46 s

1/4 míle (400 m): 10,69 / 11,08 s

Shrnutí


Podle redaktora Jack Rix z Top Gearu je Porsche Taycan lepší v jízdních vlastnostech, protože poskytuje bližší propojení s řidičem. Tesla Model S je však opatřen mnohými vymoženostim a je tak „zlatým středem“ elektromobilů.

Tesla je lepší nejenom ve vymoženostech, ale má i rozsáhlou síť Superchargerů. Na firemních nabíjecích stanicích si můžete díky software Tesly zahrát některé hry a dokonce shlédnout i videa na YouTube nebo si přehrát film na Netflixu. Tesla má i větší zavazadlový prostor a díky němu je podle Jack Rixe vhodnější na dlouhé trasy, nebo pro rodinu. Porsche má sice lepší jízdní vlastnosti na rozdíl od Tesly, ale nenabízí velký zavazadlový prostor a ni moc místa pro posádku tak jako TESLA. Porsche nemá ani zdaleka tolik vychytávek, jenž jsou specialitou TESLY  – hry, YouTube a Netflix, … má pouze Apple CarPlay.

Z testu tedy vyplývá, že jde o dvě superrychlá elektrická auta, u kterých nelze jednoznačně hovořit o vítězi ani o poraženém. Zákazník si může vybrat, jestli upřednostní pohodlný, praktický a fukcemi nabitý Model S od Tesly nebo Porsche Taycan, který nabízí perfektní jízdní vlastnosti a lepší kvalitu zpracování. Za perfektní jízdní vlastnosti si ovšem bude muset zákazník u Porsche Taycan Turbo S připlatit cca o 80 000 € na rozdíl od Tesly Modelu S PERFORMACE což ne opravdu nezanedbatelný rozdíl …

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslamagazin.sk

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *