Tesla Model S VS Porsche Taycan, Který je definitivně lepší

Tesla Model S a Porsche Taycan byly nejdéle srovnávané vozidla, ale jejich srovnání nebylo až tak spravedlivé. Někteří by se zaměřili na značku a stavěli na kvalitu a automaticky by dali výhru Porsche, zatímco jiní by se zaměřili na technologie a funkce asistenta řidiče a vyhrála by automaticky Tesla. Ale dát korunu nejlepšímu luxusnímu EV na dnešním trhu není vtip a porovnání těchto dvou vozidel vyžaduje hluboký ponor.


To je něco, čeho se  Roadshow v  poslední době podařilo dosáhnout. Ve videu sdíleném na jejich kanálu YouTube porovnávali Teslu model S a Porsche Taycan na pěti kategoriích:

 

  • Range and Charging, Acceleration
  • Handling
  • Design a Price and Value

 

Pomocí této metriky bylo video schopno dosáhnout výsledku, který je ve skutečnosti oběma vozidlům skutečně spravedlivý.

První na řadě je dojezd a nabíjení, a v tomto smyslu opravdu neexistuje žádná soutěž. Teslova léta práce na výzkumu baterií se vyplatila, a to dokazuje modelová řada S stéměř 400 mil. Síť superchargeru Tesla poskytuje modelu S pohodlný způsob nabíjení během cest. Taycan má tendenci překračovat své hodnoty rozsahu EPA a je podporován také rozsáhlou sítí nabíjení. Ale ve srovnání s hrubým sortimentem společnosti Tesla a sítí Supercharger Network je mezera prostě příliš velká. Jedno vítězství pro Teslu.

Zrychlení je něco, v čem obě vozidla vynikají. V tomto smyslu Roadshow poznamenal, že nejvyšší verze dvou prémiových vozidel EV, Model S Performance a Taycan Turbo S, jsou šíleně rychlé. Model Taycan Turbo S je hodnocen společností Porsche s časem 0-60 2,6 sekundy, ale testy z publikací namísto toho zaznamenaly bití vozidla 2,4 sekundy. Toto bylo původně rychlejší než 2,5 vteřiny Výkonu modelu S, ale po Tesla’s Cheetah Stance Launch Mode by nyní mohla vlajková loď místo 2,3 sekundy zasáhnout 60 mil/h. To je další vítězství pro Teslu, ale jen spravedlivé.
Věci se mění, když se diskutuje o manipulaci. Zatímco oba jsou velká vozidla, Roadshow poznamenal, že Taycan prostě umí mnohem lépe driftovat a zapůsobit. To je místo, kde se objevuje Porscheho rodokmen jako veterán a sportovního výrobce automobilů, protože Taycan se prostě cítí mnohem lehčí než jeho hmotnost přesahující 2,3 tun. Výkon modelu S se také skvěle hodí, ale když se hodí do driftu stejnou rychlostí jako Taycan, velkoplošná velikost Tesly se stane zjevnější. Taycan vyhrává toto kolo.
Design je také něco, kde byl dán bod Porscheti. Koneckonců, model S si do značné míry zachoval svůj design od první interakce, která byla zavedena před osmi lety. S výjimkou faceliftu je model S stále stejný vůz, který v roce 2012 překonal bariéry. Taycan se tak v tomto smyslu prostě cítí mnohem novější a svěží. Skutečnost, že Taycanův interiér je naplněn prvotřídními materiály, které si zaslouží jeho cenu, také přispívá k jeho boji proti modelu Tesla S.
Ale pokud jde o cenu a hodnotu těchto dvou vozidel, je obtížné na vás udělat dojem s porschetem, vyhrává Model S. Roadshow rozhodla porovnat Taycan 4S a Model S Long Range, což jsou konzervativnější ceny a specializované verze dvou aut. Ale i tehdy je plně vybavený model S Long Range stále levnější než Taycan 4S, který je se základem a nemá ani adaptivní tempomat. To nakonec dokazuje, že po osmi letech v Tesle vlajkové lodi stále zbývá mnoho sporů, a ani se nejde snadno vzdát své koruny

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *