Tesla Model S: Ustojí v závodě proti Porsche Taycan?

Tesla Model S je známa pro svůj šarm a rychlost zároveň. Jeho rivalem se stal Model Taycan od automobilky Porsche. Jak ustál Model S od Tesly závod a kdo vyhrál?


YouTuber Janko Lind přijal zajímavou výzvu. Ano, rozhodně se jedná o závod mezi automobilkami Tesla a Porsche, ale je toho mnohem víc. V zásadě musí Porsche Taycan Turbo přepnout na MÓD Race, aby se aspoň malinko přiblížil velkému konkurentovi Tesla Model S Long Range.
Během natáčení tohoto videa je ve Švédsku chladno. Lind se přesto rozhodne nasadit na Taycan letní pneumatiky. To je trochu riskantní, protože na dálnici je prach. Než se však dostane na trať závodu, počasí je mírné. Sdílí, že cesta je asi 300 km. Po příjezdu do nabíjecí stanice poblíž koleje zbývá asi 45 km dojezdu. To vychází z odhadu dosahu asi 214 mil v chladném počasí, takže to není tak špatné.

Lind ukazuje ve videu velkém množství detailů. Mluví o nabíjení, o tom, kolik ho to stálo, o specifikacích každého auta atd. Jelikož máme s tímto prodlouženým pobytem doma trochu času navíc, zdlouhavé video bylo příjemnou odchylkou od obvyklých videí s krátkým závodem.
Můžete nebo nemusíte být překvapeni výsledky samotného závodu. Pamatujte si, že nemluvíme o jednom z automobilů v jeho nejvyšší úrovni výbavy.

Po rychlém závodě je k dispozici mnohem více informací. Podívejte se na video.

 

Váš tým 

Zdroj  www.insideevs.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *