Tesla Model S Raven vs. Dodge Hellcat Redeye

Tesla Model S Raven nadále poráží nejrychlejší a nejvýkonnější auta se spalovacím motorem na současném trhu. V poslední závodě byl Model S Raven vystaven proti Dodge Hellcat Redeye na okruhu Texas Motorplex v Ennisu.


 Na YouTube se objevilo video na známém kanále DragTimes, na kterém najdete legální pouliční závody a drag raci. V minulosti jste na tomto kanále mohli zaznamenat souboj Tesly proti Lamborghini Huracan a Scat Pack 1320. Tentokrát se proti sobě postavil Dodge Hellcat Redeye a Tesla Model S Raven na souboj na čtvrt míle. 


2019 Tesla Model S Performance (Raven) – 103 000 $ MSRP
588 Horsepower Dual Motor pohon všech kol
Kroutící moment 920 lb-ft
4 900 liber
100 kWh akumulátor
 
2020 Dodge Challenger Redeye Widebody – 82 000 $ MSRP
797 Horsepower 6,2L Supercharged Motor V8 s pohonem zadních kol 
Kroutící moment 707 lb-ft 
4 500 liber 
8stupňová automatická převodovka


 Jednoduše řečeno, model S Raven předčil vozidlo i přesto, že měl výkon o 309, který byl nižší, 84 %, bez závodních optimálních pneumatik a 400 kilogramů hmotnosti. Těžší vozidla s méně koňskými silami obvykle nemají šanci v závodě ve vzdálenosti jedné míle. Okamžitý točivý moment a rychlé zrychlení blesku elektrického sedanu se přesto podařilo vyhrát proti vítězství proti působivému Dodge Challenger Redeye. Z celého drag racu plyne, že i vozidlo s méně koňskými silami a větší hmotností může být rychlejší než vozidlo s lepšími parametry. 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *