Tesla model 3 vs BMW I4: Jak si vede Tesla?

V poslední době BMW odhalilo další ze svých konceptů elektrických vozidel, sedanu i4. BMW i4 je připraveno soupeřit s Tesla Model 3, elektrickým autem, které je tak virální, že otřásá středně výkonným sedanovým trhem. Bohužel pro německého výrobce automobilů je třeba si položit otázku, zda již není pozdě, představovat elektrická vozidla.


Za možným střetem mezi Tesla Model 3 a BMW i4 stojí historie, která sahá až do roku 2013, kdy Tesla právě zahájila výrobu svého vlajkového modelu Model S a německá automobilka přicházela s i3. Tesla navrhl model S jako sedan, který může překonat třídu Mercedes-Benz S, a má vzhled, rozsah a výkon. BMW naproti tomu navrhlo i3 jako novinka s karoserií z uhlíkových vláken, omezeným dojezdem a výkonem, který je doma v ulicích města úžasný. Toto rozlišení mezi modely S a i3 předznamenalo budoucnost programů elektrických vozidel těchto dvou společností, protože Tesla by navázala na model S modelem X a modelem 3 a BMW by dodnes zůstalo přilepené k modelu i3.
Přesto, že BMW má ve své sestavě pouze jeden klíčový čistě elektrický automobil, vynaložilo BMW velké úsilí na to, aby přesvědčilo automobilový průmysl, že bere elektrická vozidla vážně. Koncept po konceptu byl představen pro mnoho fanfár, ale zatím žádné z firemních luxusních vozidel, jako je iNext, nemá legitimní datum uvedení na trh. Zatímco se to dělo, Tesla rostla, zdokonalovala své procesy a vylepšovala vozidla jako Model 3.

Model 3 nemusí být nejrychlejším vozem v Teslově sestavě, ale je nejvíce virálním. Agresivní ceny navrženy tak, aby pojaly nejuznávanější prémiový středně velký sedan, jako je BMW řady 3 a Mercedes-Benz třídy C. Model 3 byl připraven k tomu, aby vytvořil rozruch. Výkon modelu 3, nejvýkonnější sestavy, dokonce dokázal porazit legendární BMW M3 na trati, klobouk dolů. Myšlenka, že by elektrický sedan překonal M3 na trati, by pravděpodobně zaručila výsměch, kdyby to bylo navrhováno ve dnech modelů S a i3, ale je to bolestivá pravda, kterou německá automobilka musí nyní spolknout.

Nebylo to dlouho, než bylo zřejmé, že i3 nebude stačit k tomu, aby vzal vozidla jako Model S nebo Model 3. Přesto se zdálo, že BMW si stále vyvíjelo svůj sladký čas vývojem svých elektrických automobilů, zatímco někteří vedoucí pracovníci dokonce přijali realitu, že neexistuje poptávka po EV (elektrických vozech). Není tedy překvapivé, že dnes se Teslovo vedení v oblasti elektrické mobility stalo tak ostrým, že je pro některé starší výrobce automobilů, jako je BMW, téměř trapné.

Když společnost BMW oznámila odhalení svého konceptu i4 na Twitteru, komunita elektrických vozidel si okamžitě začala dělat legraci. Auto však mělo působivé specifikace, s tím, že BMW uvedlo, že jediný motor i4 vygeneruje asi 530 koní, přibližně na stejné úrovni jako jeden z motorů V8. I4 je také docela rychlý, s dobou 0-100 km/h asi 4 sekundy. Odhady ukazují, že i4 má dojezd asi 434 Km. I když jsou tyto specifikace slušné a pozoruhodné zlepšení oproti i3, i4 vykazuje několik známek, které naznačují, že BMW stále nechodí na elektromobily. Pohled na samotný exteriér vozidla ukazuje, že i4 je stále konstruován jako konvenční vůz, s dlouhou sklopnou kapucí. Celkově se model i4 může pochlubit atraktivním designem, který by pravděpodobně skončil jako šablona pro novou generaci BMW řady 3. A tady zatím leží problém s BMW. A v tomto okamžiku závodu EV to může být velmi nákladné.

 

 

Váš tým 

Zdroj www.Teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *