Tesla Model 3 ve verzi Obrist Mark II ujede až 1000 kilometrů

Rakouská firma Obrist Powertrain předělala Model 3 od Tesly na hybrid.


Firma Obrist Powertrain předělala Model 3 na hybrid. Předělaný Model 3 nazvala Tesla Model 3 „Obrist Mark II“.  Model 3 je v tomto případě dovybavený o spalovací motor, který dodává baterii energii. Díky tomu to vylepšení je Model 3 „Obrist Mark II“  schopen na jednu baterii ujet až 1000 kilometrů, což už není málo.

Celý vývoj hybridního konceptu, který nasadili do Modelu 3 trval 7 let a pracoval na něm tým lidí, kteří měli ve svém týmu i Franka Obrista, bývalého zaměstnance Felixa Wankela. Vytvořený systém má být tišší a účinější než současné systémy a dokonce má i eliminovat vzniklé vibrace.

Jak to vlastně je?

V případě Modelu 3 najdeme v předním kufru dvou – válcový benzínový motor s výkonem 40 kW. Tento benzínový motor slouží jako agregát a doplňuje elektrickou energii do baterie, která dává energii do elektromotorů, jenž roztáčí kola u Modelu 3. Motor který je v Modelu 3 umístěný spotřebuje 2 litry benzínu na 100 kilometrů, přičemž váží 95 kilogramů a jeho účinost je 40%.

V hybridní Tesle nenajdeme původní 50 kWh baterii, která vážila 478 kg, ale místo ní zde najdeme pouze 17,3 kWh baterii s celkovou hmotností 98 kg. Tímto krokem došlo ke snížení hmotnosti, aby se do něho vešel spalovací motor, který váží 95 kg. Model 3 by tedy ujel na jedno nabití pouze 96 kilometrů, ale přidáním spalovacího motoru se jeho dojezd zvýšil na 1000 kilometrů.

 

Spalovací motor se aktivuje při rychlosti 65 km/h a dobíjí baterii, čím zvýší i dojezd. Spalovací motor má v Modelu 3 kromě dojezdu ještě jednu výhodu. Baterii která zde je se několikanásobně prodlouží životnost.

Sériová výroba?

Společnost Obrist Powertrain uzavřela první licenční dohodu na svůj hybridní systém HyperHybrid a to s předním globálním hráčem na trhu. Druhou licenční smlouvu chce uzavřít co nejdříve, přičemž očekává, že první sériově vyráběné vozidlo s pohonem HyperHybrid bude dostupné v roce 2023. Teď přichází otázka, za jakou cenu bude vozidlo s HyperHybrid pohonem dostupné a zda do té doby neuvede Tesla na trh mnohem schopnější plně elektrické vozidlo. Společnost ke svému konceptu použila Model 3 od Tesly záměrně, kvůli marketingové propagaci.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslamagazin.sk

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *