Tesla Model 3 směle vzdoruje poklesu prodeje na největším světovém trhu s elektrickými auty

Tesla má z sebou údajně jeden z nejúspěšnějších měsíců – listopad 2019, kdy čínské registrace elektrických vozidel společnosti vyletěly 14ti násobně ve srovnání s jejich počty v říjnu.


V listopadu společnost Tesla v Číně zaregistrovala celkem 5 597 vozů, což je nejvyšší měsíční registrace zaznamenaná od června. Je třeba poznamenat, že společnost údajně prodala v listopadu 2018 méně než 400 automobilů, podle China Automotive Information Net.

Přes zpomalující se čínský trh s elektrickými auty se ale Tesle daří. Dalším krokem pro společnost je zahájení dodávek modelu 3, které byly vyrobeny ve výrobním závodě v Šanghaji. Poptávka po modelu 3 v Číně je podle Muska evidentně vysoká. Vidí však, že cena vozidla se bude muset mírně snížit, aby tam byla společnost úspěšná. „Je důležité si uvědomit, že poptávka po modelu 3 je šíleně vysoká. Na bankovním účtu ale tamní lidé prostě nemají dost peněz. “Pokud ho učiníme dostupnějším, bude poptávka mimořádná” řekl Musk.

Čína je podle údajů Mezinárodní energetické agentury zodpovědná za přibližně 45% světového trhu s elektrickými auty. V roce 2018 to v zemi představovalo asi 2,3 milionu automobilů na baterie. Musk uvedl, že očekává, že Gigafactory 3 bude vyrábět přibližně 3 000 vozidel týdně.

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *