Tesla Model 3 šlape na paty Porsche Taycan Turbo S

Zatímco Porsche Taycan Turbo S a Tesla Model 3 Performance jsou velmi odlišná vozidla, oba elektrické sedany jsou schopné zvládnout požadavky jízdy na trati.


Turbo S cenově výrazně převyšuje Model 3 Performance, přičemž německý supersedan začíná na ceně zhruba stejné jako tři Model 3 Performance. Velká propast mezi modelem 3 a cenou Taycan Turbo S povzbudila závodní nadšence a majitele EV Rexe Raikkonena, aby zjistili, jak daleko dokáže na trati tlačit svou Teslu. Raikkonen vstoupil do programu SCCA Time Trial Nationals 2020 a pokusil se zjistit, zda jeho Model 3 Performance dokáže zachytit kolo stanovené vozem Porsche Taycan Turbo S na trati National Corvette Museum (NCM).

WATCH: Tesla Model 3 Performance Comes Dangerously Close To Eclipsing Porsche Taycan Turbo S Performance - AutoSpies Auto News

Raikkonenův Model 3 Performance měl vylepšení odpružení od tuningové společnosti EV Mountain Pass Performance, ale elektrický sedan stále běžel na pouličních pneumatikách. Cíl majitele Tesly pro kolo byl ambiciózní, když viděl, že Taycan Turbo S běžel na kolo 2: 15,3 s profesionálním jezdcem Andy Pilgrimem za volantem. Běh Taycanu, který se objevil v pořadu Automobile Magazine Pro Racers na YouTube, ukázal, jak dobře vyladěný elektrický supersedan pro daný okruh byl.

Raikkonen silně tlačil svůj Model 3 Performance po trati NCM, a přestože majitel Tesly poznamenal, že jeho vůz se během rovinek nemohl vyrovnat surové rychlosti Taycan Turbo S, americký výrobce elektromobilů přesto dokázal udělat dojem. Model Tesla Model 3 Performance byl nakonec schopen dokončit kolo kolem trati NCM za 2: 15,8, jen půl sekundy za Porsche Taycan Turbo S.

Komentáře k běhu zveřejněné na subredditu r / TeslaMotors uváděly, že Model 3 se mohl skutečně vyrovnat nebo dokonce porazit Taycan Turbo S ‚2: 15,3 času, kdyby Raikkonen během jeho horkého kola řídil trochu agresivněji. Se sadou lepších pneumatik a agresivnějším stylem jízdy mohl cenově dostupný Model 3 vystavit ještě působivější kolo.

Zatímco Raikkonen zaostával o 0,5 sekundy před Taycan Turbo S, poznamenal, že ze svého modelu 3 nebyl vůbec zklamaný. Koneckonců vozidlo stálo jen asi 70 000 $, včetně upgradů Mountain Pass Performance. To je jen zlomek prémiové ceny Taycan Turbo S, která při spekulaci obvykle dosahuje až 200 000 $.

Ve videu níže sledujte jízdu modelu Model 3 Performance kolem dráhy NCM :

 

Váš tým 

Zdroj: www.teslarati.com 

Klára Maslíková

Jsem holka, která studuje letectví, miluje elektromobily a trochu čerstvé kávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *