Tesla Model 3 je v Evropě prodávanější než Škoda Octavia

Společnost JATO Dynamics, která se specializuje na analýzu automobilového průmyslu, zveřejnila statistiky prodeje automobilů v Evropě za měsíc září. Z nich vyplývá, že jde o velmi úspěšný měsíc pro elektromobilitu a zejména pro společnost Tesla.
Tesla si v měsící září našla 17 500 zákazníků, kteří si objednali Model 3. Díky tomuto číslu je jasnou jedničkou mezi elektromobily. Mimo jiné se v Evropě prodalo i 3 555 ks Renault Zoe a 3 124 ks Nissan Leaf, což je oproti Tesle Model 3 celkem malé množství.
Tesla Model 3 se stala 11. nejprodávanějším vozidlem bez ohledu na typ pohonu. Ve zmiňovaném žebříčku byla i mladoboleslavská Škoda Octavia, ta se dostala až na 15. místo s prodejem 16 315 ks.
V žebříčku nejprodávanějších automobilových značek skončila americká automobilka Tesla na 20. příčce. Meziročně vzrostla o 257%, což je opravdu hodně na to, že se jedná o automobilku, které vyrábí čistě elektrická auta.
Za měsíc září se na evropském trhu prodalo 19 564 ks elektromobilů značky Tesla, což tvoří téměř polovinu prodaných elektromobilů v Evropě. Za celý měsíc září se zde prodalo 40 700 ks aut na elektrický pohon. To znamená meziroční nárůst o  119 % a výrazné navýšení prodeje elektrických aut od Tesly. Každý desátý automobil v EU, který se v září prodal, měl pod kapotou pohon na alternativní zdroje.

Váš tým 

Zdroj  www.teslamagazin.sk

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *