„Tesla Model 3 je spolehlivé a téměř bezúdržbové auto.“ říká šéf policie.

Šéf policejního oddělení Bargersville ve státě Indiana prohlásil, že Tesla Model 3 je díky své nenáročné údržbě výborným policejním vozidlem. V nedávném tweetu policejní šéf Todd Bertram uvedl, že jejich konkrétní kus je již rok starý. A jedinou věcí, která byla potřeba doposud vyměnit, byly zadní pneumatiky.


Tesla Model 3 byl prvním vozidlem svého druhu pro bargersvillské oddělení policie. V předchozím prohlášení Todd Bertram poznamenal, že byl zakoupen částečně díky jeho úsporám provozních nákladů, oproti jiným běžně používaným vozidlům, jako je například Dodge Charger.

Policejní šéf odhadl, že Model 3 by mohl vést k úsporám až 6000 dolarů ročně, což zahrnuje přibližně 300 dolarů měsíčně za pohonné hmoty.

S ohledem na tento „experiment“ Todd Bertram řekl, že test s plně elektrickým sedanem proběhl lépe, než se dosud očekávalo. V následném tweetu uvedl, že si myslí, že takzvaný bod zlomu pro policejní Model 3 by podle odhadů již neměl být 24 měsíců. Místo toho se návratnost investic pro toto vozidlo blíží 19 měsícům – a to i přesto, že před jeho nasazením do služby v srpnu 2019 mělo najeto kolem 19000 mil.

Policejní auta musí být spolehlivá, i vzhledem k jejich pravidelnému používání. Obvykle jsou nečinné celé hodiny, nicméně pokud někoho pronásledují, je s nimi zacházeno velmi tvrdě. To je důvod, proč se obecně používají vozidla, která jsou spolehlivá a schopna tuto práci vykonávat.

Společnost JD Power nedávno zveřejnila studii kvality do roku 2020, která hodnotí kvalitu a spolehlivost aut. Tesla se umístila na posledním místě, Dodge na prvním. Podle slov policejního šéfa to bylo velmi překvapivé.

„Vůbec této studii nerozumím. Náš vozový park tvoří tři Modely 3 a dva Dodge Charger. Ani jedna naše Tesla neviděla šroubovák a klíč. Nicméně Dodge jsme vozili do servisu stále, a to z různých důvodů – poruchy vodních a palivových čerpadel, alternátorů a brzd.

Bertramův názor na zmiňovanou studii vychází z reálné zkušenosti. Bargersvillská policie nasazuje do služby obě vozidla, nakonec, dává Bertramovi přímé srovnání potřeb údržby a spolehlivosti těchto dvou automobilů v náročném reálném světě.

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *