Tesla má zpoždění s výstavbou Giga Berlín

Nové zprávy z Německa uvádí, že Tesla může mít zpoždění s výstavbou Giga Berlín, jelikož nebude mít patřičná povolení pro zahájení výroby. Celou situaci okomentoval i generální ředitel Elon Musk.


Americká automobilka Tesla si moc hlavu s povoleními neláme. Již v minulosti začala s výstavbou nové etapy Gigafactory, aniž by měla patřičná po volení od německé vlády. Před každou novou etapou Tesla potřebuje nové povolení,, bez kterého by správně neměla začít s výstavbou.

Nyní stavební tým Tesly nemůže pokračovat ve výstavbě  moderní lakovna, jelikož nemá patřičná povolení.

„Německá společnost Automobilwoche přišla s novou zprávou, ve které tvrdí, že „Tesla není v současné době schopna pokračovat v budování podle plánu“ kvůli nedostatku povolení k dalšímu budování lakovny.“

Tesla i přesto usiluje o zahájení výroby v červenci příštího roku. Dokonce se do výstavby Giga Berlín zapojil i generální ředitel Elon Musk, který nyní hledá nové posily do Giga Berlín o čem jsme vás již informovali.  Nyní se dozvídáme, že se také setkal s brandenburským ministrem hospodářství Jörgem Steinbachem (SPD), aby diskutoval o situaci s povoleními a harmonogramem.

Pro Teslu je dokončení Giga Berlín nezbytné. Giga Berlín se totiž nachází v Evropě, kde Tesla v současné době nemá v provozu žádnou továrnu, která by vyráběla elektromobily Tesla pro daný trh. Evropa je jediným trhem , kde Tesla nemá svojí továrnu, což chce rychle změnit. Jako první bude Tesla v Giga Berlín vyrábět Model Y s novými bateriovými články. Model Y z Giga Berlín bude mít nový mnohem kvalitnější lak než ten vyrobený v USA. Musk často upozorňuje na moderní lakovnu, kterou Giga Berlín bude mít, navíc bude mít i osm obřích lisů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *