Tesla má vážný problém s NTHSA

Tesla má problém s NHTSA, kvůli možné konstrukční chybě u baterií ve starších Modelech S. Konstrukční chyba baterií by mohla způsobit veliký problém.


Národní správa bezpečnosti silničního provozu (NHTSA) oznámila, že nyní objevila možnou konstrukční chyb v chladícím mechanismu u baterií, která se týká Modelů S, které byly vyrobeny od roku 2012 do roku 2016. Tato chyba by v budoucnu mohla způsobit požár elektromobilu.

Národní správa bezpečnosti silničního provozu si je moc dobře vědoma, jak vážný dopad může mít konstrukční chyba v chladícím mechanismu a je v případě potřeby připravena zasáhnout. NHTSA na konci vyjádření připomněla, že výrobci automobilů jsou nuceni bezpečnost silničního provozu informovat nejdéle do pěti dnů od nálezu problému. U Tesly se, ale zdá, že oznámení od NHTSA ani neviděla, jelikož se k problému ještě nevyjádřila.

Dle některých doložených informací věděla automobilka Tesla o konstrukční chybě již od roku 2012. Tesla nechala veškeré díly u Modelu S testovat a atesty prokázaly konstrukční chybu.

„V srpnu roku 2012 byly některé díly Modelu S znovu testovány.“

Automobilka poslala některé díly do Exponentu, kde díly byly řádně zkontrolovány. Koncové armatury na chladících cívkách při testech

Je možné, že by mohlo dojít k vážnému problému. Pokud by chladící kapalina vytekla z baterie, tak by automaticky spustila požár celého elektromobilu. Je, ale zajímavé, že Tesla tuto chybu při výrobě opomíjela a prodávala Model S dál.

Problém, který objevila NHTSA se týká přibližně 63 000 Modelů S, což není málo.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *