Tesla má v plánu předtsavit dva nové elektromobily

Generální ředitel Elon Musk potvrdil, že automobilka Tesla po elektrickém pickupu Cybertruck chystá dva nové elektromobily, přičemž jeden z nich má být velmi kompaktní.


Po představení Cybertrucku Musk oznámil, že elektrický pickup Cybertruck je na delší dobu poslední vozem, který automobilka Tesla představila. I přes Muskovi slova plánuje Tesla dva nové elektromobily.

Elon Musk začátkem letošního roku uvedl, že Tesla navrhne v Číně elektromobil, který bude určený pouze pro globální trh. Kromě toho zveřejnil i náčrt elektromobilu. Mimo jiné kalifornský úředník prozradil, že Tesla nyní pracuje na výrobě elektrické dodávky, které pojme až 12 osob pro Boring Company.

V konferenčním hovoru po zveřejnění finančních výsledků automobilky Tesla za Q2 2020odpověděl Musk na otázku o nadcházejících vozidlech Tesla.

„Nemyslím si, že Vám zde můžu říci náš  plán do budoucna nad rámec toho, co jsme Vám mohli oznámit. Je rozumné předpokládat, že bychom mohli představit nové kompaktní vozidlo a kromě toho i vozidlo pro více lidí. Nyní je pro mě a pro celý tým Tesly hlavní předností Model 3, Model Y, Cybertruck a elektrický tahač Semi.“

Uvidíme, kdy Tesla přijde s novým vozidlem. Možná to bude již na konci letošního roku, ale není to jasné. Pro automobilku je nyní hlavní událost akce Battery Day, jelikož Elon Musk řekl, že den 15.září bude pro Teslu možná nejlepším dnem v historii automobilky, jelikož představí nejspíše nové baterie s vysokou kapacitou.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *