Tesla má v ČR hodně vozů na skladě, proč?

Velká nabídka skladových vozů na českém webu Tesly rozpoutala diskuse. Jde hlavně o Model 3 v základní verzi Standard Range Plus. Tyto vozy ale nejsou určeny jen pro Česko, nýbrž pro celou Evropu, takže budou brzo vyprodané.


Mnozí si všimli, že Tesla má na webu českého zastoupení v nabídce spoustu skladových vozů. Zatímco vozů Model S a Model X je jen pár kusů. Je k dispozici spousta Modelů 3, zejména v základním provedení Standard Range Plus. To rozpoutalo diskuse o tom, že se Tesla možná připravovala na dotace pro firmy, které ovšem byly zrušeny.
Smysl by to dávalo, protože právě nejlevnější verze Tesly Model 3, která mezi skladovými vozy převažuje, bezpečně splňuje podmínku původně plánované dotační výzvy ohledně maximální ceny auta. Od českého zastoupení Tesly jsme ale zjistili, že to není tak, jak se na první pohled zdá. Tyto vozy totiž nejsou fyzicky v Česku. Jde o vozy v belgickém Zeebrugge, tedy v centrálním skladu pro Evropu. Všechny tyto skladové vozy jsou určené pro celou Evropu a zobrazují se na webech všech zastoupení Tesly v Evropě. Pokud tedy uvažujete o koupi skladové Tesly, abyste nemuseli čekat na objednaný kus, je potřeba si pospíšit, protože tento počet bude v Evropě prodaný mnohem dříve, než kdyby takové množství bylo určené jen pro Česko. ¨

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *