Tesla už má dva nakažené zaměstnance koronavirusem

Automobilka Tesla potvrdila, že její dva zaměstnanci pracující z domova mají pozitivní test na koronavirus (COVID-19).


Před více než týdnem napsal generální ředitel Tesly, Elon Musk email všem svým zaměstnancům, ve které vysvětloval dopad koronavirusu, například vysvětloval, že panika z koronavirusu je ve své podstatě horší než samotný virus.

Elon Musk dále v e-mailu pro své zaměstnance informoval, že nikdo z 56 000 zaměstnanců neměl pozitivní testy na COVID-19, k e-mailu připsal i to, že pokud by někdo ze zaměstnanců měl pozitivní test na koronavirus, tak bude všechny zaměstnance informovat.

Jak to je ze zaměstananci?

Nyní po týdnu od mailu pro zaměstnance, který napsal Musk, potvrdila Tesla, že její dva zaměstnanci mají pozitivní test na koronavirus, tyto informace získal web Electrek.

Podle Tesly pracovali oba zaměstnanci, kteří měli pozitivní test na koronavirus doma neboli měli home office.

Vyjádření Tesla k celé situaci: „Od včerejška byli dva zaměstnanci Tesly, kteří pracovali z domova téměř dva týdny, pozitivně testováni na COVID-19.“ Zaměstnanci nebyli v kanceláři a oba jsou doma v karanténě a zotavují se velmi rychle. Byly dodrženy pokyny CDC pro dezinfekci a hygienu. V obou případech měly interakce s jednotlivci nízkou pravděpodobnost přenosu na základě minimálních opatření na místě a sociálních distančních opatření, která jsme přijali začátkem tohoto měsíce. “

Tesla v novém e-mailu svým zaměstnancům napsala: „Cítíme, že je opravdu důležité s vámi sdílet vše, aby nedošlo k případnému stresu či panice. Náš tým je připraven a všechny pokyny vlády byly již provedeny.“

Tesla se snažila viru COVID-19 vzdorovat, ale počátkem tohoto měsíce byla nucena zavřít továrnu Fremont a poté i Giga New York.

Dále ve všech svých servisech a showroomech učinila podle nařízení vlády a dala všude potřebnou dezinfekci a stanovila odstup zaměstnance od zákazníka, dokonce zavedla i bezkontaktní dodávky, o kterých jsme již psali.

Tesla Praha s opatřením proti viru COVID-19
Zdroj: vlastní

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *