Tesla má první vlastní ulici! Nachází se v Německu.

První ulice automobilky Tesla s názvem „Tesla Straße“ se nachází v Německu nedaleko Giga Berlín.


Automobilka Tesla v posledních měsících pracuje na výstavbě své čtvrté Gigafactory, které se nachází v Německu nedaleko Berlína. Nyní je po Tesle pojmenována i první její ulice, které vznikla z důvodu stavby Giga Berlín.

Nová ulice pod názvem „Tesla Strae“ byla oficiálně pojmenována 14.srpna 2020. Vytvoření názvu této ulice a následné označení poukazuje na novou Gigafactory, která přinese do Evropy Model Y. Pojmenování ulice dle automobilky je považováno za přijmutí Tesly do Evropy.

Pokud by jste chtěli hledat v GPS aplikacích, tak ve většině novou ulici „Tesla Straße“ již najdete. Ulici můžete najít v aplikacích Apple Map či TomTom.

V současné době stavební tým pracuje na dokončení samotné haly a dalších budov, které staví s výrobní halou současně. Samotná konstrukce haly je již dokončena a stavební tým již instaluje stěny a nakonec i samotný strop celé haly.

Celá Giga Berlín roste mnohem rychleji než ostatní Gigafactory, jelikož Tesla pro stavbu využívá prefabrikované díly, které na stavbu doveze kamiony, v případě Giga Berlín spíše vlaky.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *