Tesla má nový high-tech volant s dotykovými obrazovkami a hmatovou zpětnou vazbou!

Tesla si nechala patentovat nový návrh na Hi-Tech volant…. Automobilka pracuje na novém uživatelském rozhraní založeném na volantu se spoustou nových funkcí, včetně jednoho, který nahrazuje display převodovky, spoustu dotykových obrazovek, hmatovou zpětnou vazbu a další, podle nového patentového podání.


Chcete-li změnit rychlostní stupeň na vozidle Tesla, použijte řadicí páku připevněnou k volantu, což je neobvyklé u osobních vozidel jiných než nákladní automobily. Nyní to vypadá, že Tesla by mohl jít o krok dále tím, že úplně odstraní display zařízení. Společnost Tesla podala nový patent na nové uživatelské rozhraní založené na volantu, které zahrnuje dotykové obrazovky na každé straně a jednu na spodní straně, která nahrazuje stopku převodového stupně, podle obrázků v patentovém podání, jak je uvedeno výše.

Napsali v podání:

Uživatelské rozhraní volantu může dále zahrnovat indikátory umístěné ve spodní části volantu, indikující zvolené zařazení vozidla do řazení. Uživatelské rozhraní může například poskytovat osvětlené indikace zapojení režimů Park, Reverzní, Neutrální nebo Drive. Navíc nebo volitelně může volant zahrnovat detekci RFID a aktivaci NFC.

Felix Godard a Joris Aerts v souladu s patentovou přihláškou navrhly a zkonstruovaly nový koncept volantu. Godard byl bývalý designér Porsche Taycan, který Tesla najal , a byl mu připisován design volantu Model 3. Od té doby odešel z Tesly do Lucid Motors. Aerts je elektrotechnik, který pracoval pro Teslu šest let, ale také odešel těsně před rokem. Jako obvykle mějte na paměti, že společnost Tesla, stejně jako jiné společnosti, někdy hledá patenty na technologie, které ve výrobních vozidlech nikdy neskončí.

Patentová smlouvá

Váš tým 

Zdroj www.electrek.co

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *