Tesla má nové řešení kabeláže u Modelu Y

Elektroinstalace Modelu Y naznačuje, že Tesla elektrický pohon se postupně vyvíjí a přizpůsobuje se plně automatickým linkám, které Tesla instaluje. Nejnovější ukázka automatizace linek a následný vývoj dílů u nejnovější model Y ukazuje odborník Sandy Munro, který se v současné době zabývá důkladnou analýzou nového Modelu Y.


Munro se v momentální době zabývá kabeláží Modelu Y. Při důkladném prozkoumání kabeláže zjistil, že některé kabely se liší oproti rané produkce Modelu 3, kterým se Munro také zabýval již v roce 2018. Jeden z hlavních rozdílů v kabeláži lze najít u kabelu, který spojuje nabíjecí port Modelu Y s baterií.

Jak poznamenal Sandy Munro ve svém videu, tak kabeláž, která spojuje nabíjecí port Modelu Y s baterií, je umístěna uprostřed kovové trubky a má tak dokonalou ochranu. Munro dále ke kabeláží od nabíjecího portu do baterie, že kabeláž v kovové trubce má výhodu zejména u montáže, kdy kabely jsou krásně vedené a celá montáž není, tak náročná a vypadá perfektně. Kabeláž v kovové trubce dále šetří místo oproti kabeláže u rané výroby Modelu 3.

Nový kabelážní systém, přivádí mnohé diskuze s předchozím patentem Tesly zveřejněném koncem roku 2018. V tomto konkrétním patentu Tesla diskutovala o tom, jak nejsou flexibilní dráty optimalizovaný pro výrobní proces, který je závislý na automatizované výrobě. Tesla poté navrhla použít v kabeláži pevné kabely či trubky, kterými by se zrychlila montáž kabeláže.

Pro Teslu má toto zapojení kabeláže výhodu zejména při výrobě a následné montáži. Generální ředitel Elon Musk vždy předpokládal, že továrny/gigafactory budou nakonec fungovat jen s minimálním lidským personálem, protože výrobní lince budou dominovat roboti.

Nové Munroovy objevy kabeláže u Modelu Y naznačují, že Tesla stále dělá velký pokrok v optimalizaci svých vozidel pro automatizovanou výrobu a montáž. Kabeláž v kovových trubkách může být u Modelu Y „jednoduchou“ změnou oproti Modelu 3.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *