Tesla má nejlepší technologii baterií

Analytici UBS porovnávali baterie sedmi plně elektrických vozidel, mezi kterými byla i Tesla, Volkswagen, General Motors a Toyota. Pokud jde o technologii baterií, tak technologie Tesly je považována za jednu z nejlepších v oboru. Analytici UBS chtěli v tomto testu zjistit, jestli tomu tak je i nyní, když na trh s elektromobily vstoupily i jiné automobilky.


Po roztržení různých baterií EV dospěli analytici UBS k závěru, že Tesla stále vede v technologii baterií. Analytici UBS poznamenali, že Tesla pravděpodobně zůstane králem baterií EV v příštích několika letech. Rovněž poznamenali, že Volkswagen může být konkurentem nejblíže Tesle v globálním měřítku, a to díky své pětileté investici do elektromobilu ve výši 33 miliard EUR.

UBS se však domnívá, že vedoucí postavení automobilky Tesla v oblasti baterií je tenké, protože automobilka spoléhá na dodavatele jako CATL, LG Chem a Panasonic.

„Zatímco Tesla i nadále vede s nejlepší celkovou technologií hnacího ústrojí, nákladový náskok v bateriových článcích je zatím malý a bude v budoucnu záviset na jeho novém proprietárním designu,“ uvedli analytici UBS v poznámce.

Během akce Tesla Battery Day v září představila automobilka Tesla vlastní bateriové články s názvem 4680, které se mohou pochlubit 5krát větší hustotou energie a 6krát více energie. Tesla také uvedla, že její 4680 bateriový článek by stál o 56% méně výroby na kWh, Ve stejný den Tesla oznámila svou pilotní linku pro výrobu 4680 článků ve Fremontu, což může změnit hru v oblasti výroby baterií EV.

UBS má jasné řešení, jak překonat Teslu

Analytici UBS poznamenali, že výrobci automobilů, kteří chtějí prosperovat v sektoru elektromobilů, musí jít all-in, podobně jako Volkswagen. To je zvláště pozoruhodné vzhledem k agresivnímu snižování nákladů na trhu s bateriemi EV.

„Strmá křivka snižování nákladů v kombinaci se stále se zlepšujícím regulačním prostředím ve prospěch elektromobilů činí pro automobilové společnosti nutností pokračovat v strategii„ all-in “elektromobilů, což znamená, že strategie čistě v souladu s CO2 pravděpodobně selžou,“ UBS napsal.

Zdá se, že Tesla si toho je vědoma a snaží se řešit nadcházející výzvy týkající se nákladů na baterie. Zdá se, že nové Gigafactory v Berlíně a Texasu zahrnují zařízení na výrobu baterií. Elon Musk uvedl, že Gigafactory Berlín bude mít „největší továrnu na baterie na světě“, a dále poznamenal, že Tesla zde bude vyrábět svůj nový bateriový článek.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *