Tesla má jako jediná automobilka elektromobil s dojezdem přes 400 mil

Automobilka Tesla je prvním výrobcem, který představil sériově vyráběný elektromobil s dojezdem dle certifikátu EPA více než 400 mil. Konkrétně se jedná o Model S Long Range Plus, který na jedno nabití ujede až 646 kilometrů (402 mil).


Před nedávnem zveřejnila EPA na svém webu aktualizované hodnocení Modelu S, abychom mohli vidět skutečné údaje, kterých Model S dosáhl. Dle certifikátu EPA dosáhl Model S výsledné spotřeby 179 Wh/km, což je o 5% lepší než při minulých testech. Kromě lepšího dojezdu Modelu S spadla i jeho cena. Nový Model S nyní pořídíte za 74 990 dolarů.

Výsledky Modelu S dle certifikátu EPA:

  • Dojezd na jedno nabití: 646,8 kilometrů/402 mil
  • Spotřeba Modelu S: kombinovaná: 179 Wh/km, město: 173 Wh/km, dálnice 187 Wh/km

Generální ředitel automobilka Tesla, Elon Musk řekl, že postupné aktualizace umožní zvýšení dojezdu na 402 mil dle certifikátu EPA. Veškeré aktualizace byly implementovány Modelu S Long Range Plus, které byly vyrobeny od ledna 2020.

Nové aktualizace zahrnují:

  • Snížení hmotnosti
  • Nová kola Tempest a Aero disky
  • Zlepšení účinnosti pohonné jednotky¨
  • Zlepšena rekuperace

Když Tesla v roce 2012 představila Model S, tak měl dojezd 266 kilometrů dle certifikátu EPA. Pokud přeskočíme několik let vylepšování vzhledu, softwaru, baterie, pohonné jednotky a další lze říci, že nyní po osmy letech od představení má Model S o 52 % vyšší dojezd než na začátku. Tesla zlepšila účinnost Modelu S o 29%.

Pro Teslu bylo zvýšení dojezdu klíčové, ale určitě se za nedlouho můžeme těšit na mnohem větší dojezd, který Tesla dosáhne díky vlastním baterií. Samozřejmě až je představí na akci Battery Day.

 

Váš tým 

Zdroj  www.insideevs.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *