Tesla má i přes pandemii vysoký počet nevyřízených objednávek

Automobilka Tesla jakou mnoho jiných automobilek, které se v momentální  době snaží vrátit zpět do doby před pandemii, aby zachránili zisky a prodeje za Q2 2020.


Tesla má v současné době v Číně Giga Šanghaj, kterou rozšiřuji, aby zde mohla vyrábět i Model Y. Je zajímavé, že i přes pandemii má Tesla mnoho nevyřízených objednávek. Podle dostupných informací dodala Tesla za duben v Číně více než 3000 elektromobilů.

V dubnu prodej elektromobilů Tesla velmi ovlivnila čínská vláda, která omezila dotace na elektromobily. Tesla musela zlenit svůj Model 3, aby na něj mohl kupující z Číny dostat dotaci od státu.

Většina potencionálních zákazníků čeká na nový Model 3, který Tesla představila. Jedná se o Model 3, který má pohon pouze zadních kol. Tento Model 3 již Tesla v jednu chvíli vyráběla, ale poté výrobu ukončila. Teď výrobou znovu obnovila, ale pouze pro čínský trh a to z důvodu toho, aby se její vozy vešli do cenové hladiny, na kterou čínská vláda dává dotace.

Tesla v současné době zaznamenává přibližně 15 000 nevyřízených objednávek na RWD Model 3 Long Range. Ovšem počet nevyřízených objednávek pocházejí pouze z Číny, nikoliv z ostatních zemí.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *