Tesla kupuje nový pozemek pro Giga Texas

Tesla koupila nový pozemek nový pozemek u své Giga Texas. Nový pozemek má rozlohu 150 hektarů a sousedí s pozemkem, kde Tesla již vystavuje hlavní část Giga Texas.


Na internetu se objevili ihned po oznámení nákupu nového pozemku spekulace. Nejvíce pravděpodobné je, že Tesla nový pozemek koupil a pro vývoj a výrobu bateriových článků, které na začátku minulého týdne představila. Tyto bateriové články budou vůbec prvními články, které si Tesla bude sama vyrábět a nebude jí je dodávat společnost třetí strany jako je nyní Panasonic.

 „Společnost Tesla, pokračující v plné rychlosti s rozvojem svého závodu na montáž elektrických vozidel v jihovýchodní Travis County, nedávno zakoupila 150 hektarů sousedících se stávajícím areálem o rozloze 850 hektarů na Harold Green Road a v Texasu 130, ukazují záznamy listin.“

V nové Giga Nevada by po dokončení mělo pracovat až 5000 zaměstnanců. Nově zakoupený pozemek by, ale mohl celkový počet zaměstnancův Giga Texas navýšit. Tesla plánuje v Giga Texas vyrábět elektrický pickup Cybertruck a elektrický tahač Semi. Kromě toho zde plánuje Tesla vyrábět i Model A  Model Y, který bude dodávat pouze pro východní pobřeží.

Stavební tým Tesly již upravuje terén nového pozemku a celý pozemek, tak připravuje pro výstavbu budov. První vozy Tesla by Giga Texas měla vyrábět v polovině až konce příštího roku.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *