Tesla již začíná s montáží obřího lisu v Giga Berlín

Nedávné záběry z Giga Berlín ukazují, že by zde již brzy mohla Tesla namontovat obří lis. Automobilka do komplexu Giga Berlín již přivezla určité části právě obřího lisu, čehož si všimnuli nadšenci této automobilky.


Právě díly, které do Giga Berlín byly nedávno přivezeny se dle fotografií shodují s těmi, které společnost IDRA představila v rámci tohoto lisu. Právě společnost IDRA vyrábí pro Teslu tyto obří lisy.

Pokud se ukáže, že Tesla již do komplexu Giga Berlín opravdu přivezla některé části obřího lisu, tak by datum zahájení výroby v létě 2021 mohlo být reálné. A to navzdory nedávným zpožděním, s nimiž se projekt setkal, jako jsou jeho nedávné problémy ekologů a v poslední době údajné problémy s bezpečnostním vkladem Tesly.

Přítomnost dílů Giga Press v této oblasti naznačuje, že Tesla má veškerý záměr zřídit nejprve výrobní linku pro výrobu Modelu Y, co nejrychleji. Právě Model Y vyráběný v Giga Berlín bude obsahovat nové bateriové články 4680, které představila Tesla v rámci akce Tesla Battery Day. Kvůli těmto článkům musela Tesla poupravit většinu konstrukce. Právě tato změna odliší Model Y vyráběný v Giga Berlín od toho vyráběném v továrně Fremont.

Obří lis má za úkol jediné. Vytvářet odlitky masivních rozměrů, mezi které patří i zadní část Modelu Y. Využití obřího lisu bylo v budoucnu pro Teslu nezbytné. Právě využití obřího lisu pomohl Tesle urychlit výrobu a snížit náklady na výrobu Modelu Y.

Předchozí zprávy naznačovaly, že Gigafactory Berlín bude vybaven osmi obřími lisy. Důvody této strategie nebyly automobilkou Tesla projednány, ačkoli počet strojů v továrně na elektromobily naznačuje, že Giga Berlín bude nakonec připravena, aby umožnila výrobu více než milionu automobilů každý rok.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *