Tesla již vyrobila 1 milión baterií v Giga Nevada

Zaměstnanci americké automobilky Tesla v Gigafactory Nevada potvrdili, že Tesla zde již vyrobilo 1 milión baterií pro své elektromobily. Tesla tuto Gigafactory sdílí společně s Panasonicem, který pro automobilku vyrábí bateriové články.


V současné době není nic divného, že Tesla buduje Gigafactory. Do pár měsíců bude mít tyto továrny na všech kontinentech, kde prodává své vozy. Již brzy plánuje Tesla do svého projektu Gigafactory zařadit i novou Giga Berlín, kterou plánuje otevřít každým dnem.

Vedoucí výroby na sociální sítě napsal:

„Trochu pozdě na festival, ale po téměř 3 letech práce v Gigafactory 1 jsem musel hodit své jméno na 1 000 000. vyrobených baterií Jsem tak hrdý na všechny v továrně, kteří měli podíl na dosažení tohoto cíle!

Zdroj: Frank Korshoff

Zdá se, že konkrétně hovoří o bateriích určených pro Model 3 a Y. Právě tyto baterie prošly za poslední čtyři roky od představení Modelu 3 velikým pokrokem, který zajistil, že se jedná o jedny z nejlepších baterií na světě.

Vzhledem k tomu, že Tesla odhaduje výrobní kapacitu 500 000 Modelů 3 a Y v továrně Fremont, znamenalo by to, že Tesla má zhruba kapacitu na výrobu půl milionu baterií ročně v Gigafactory Nevada. Kromě toho vyrábí Tesla baterie i ve své Giga Šanghaj a v budoucnu plánuje zahájit výrobu baterií i v Giga Berlín nebo Giga Texas.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *