Tesla již vybudovala první pilíř u Giga Berlín

Tesla v Giga Berlín vybudovala již první pilíř, čímž zahájila stavbu samotné Gigafactory.


Automobilka Tesla oficiálně v dubnu dokončila úpravu terénu a další přípravné práce, které byly nezbytné pro výstavbu. Tesla začala s rozsáhlou plochou, na které vyroste Giga Berlín pracovat již v lednu letošního roku. Tým plný dělníků a stavby vedoucích je připravený a čeká na zahájení celé stavby, která nebude lehká.

Na videu z Giga Berlín, které bylo vydáno na YouTubovém kanále Giga Berlín, který vlastní účet @ gigafactory_4 na Twitteru zveřejnil video, na kterém je vidět jak jediný stroj staví první pilíř.

Stejný postup jsme mohli vidět i při výstavbě Giga Šanghaj, kdy Tesla také začala se stavbou pilířů za pomocí stejného stroje. Tesla kromě stavby pilířů v Giga Berlín staví pilíře i u Fáze 2 v Giga Šanghaj.

Fanoušci Tesly spekulují o tom, že Tesla vystavěla první pilíř proto, aby otestovala zda bude dobře držet v zemi. Tento test umožní automobilce se na podloží připravit a vystavět, tak pevnou a stabilní Gigafactory.

Tesla v momentální době řeší s německou vládou návrat dělníků, které musel odjet do USA, kvůli pandemii. Automobilka má výhodu, že ministr hospodářství Jörg Steinbach je fanouškem Tesly, které udělil povolení pro další fázi výstavby.

Automobilka Tesla plánuje začít v Giga Berlín vyrábět Model Y v červenci 2020. Až Tesla zprovozní Giga Berlín, tak také oficiálně odhalí Model Y pro evropský trh. Giga Berlín bude zaměstnávat přibližně 12 000 lidí a vyrobí ročně přibližně 500 000 elektromobilů s logem Tesla.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *