Tesla již sbírá data od majitelů s novou aktualizací Autopilota

Tesla po vydání nejnovější aktualizaci Autopilota shromažďuje data od vybraných majitelů, kteří aktualizaci testují při každodenním používáním a v běžném provozu.


Nová aktualizace Autopilota byla pro Teslu velmi zásadní a pokud se vše povede, tak hodnota této automobilky vzroste, jelikož její vozy budou umět jezdit bez řidiče, respektive zcela samy. Takže by se v budoucnu mohlo stát, že z vozidel Tesla zmizí volant či plynový a brzdový pedál.

Automobilka již od roku 2017, kdy do svých vozů implementoval kamery a senzory shromažďuje data ze všech vozů, které má po celém světě. Tyto data jsou prakticky nezbytná pro vývoj a opravu chyb. Je velmi pravděpodobné, že by bez nich nevznikla ani tato aktualizaci, která rozšíří Autopilota natolik, že již vůz nepotřebuje řidiče.

Po důkladném otestování od vybraných majitelů vozů Tesla, kteří mají výborné řidičské zkušenosti a jezdí skoro bezchybně poskytne Tesla tuto aktualizaci všem vozům Tesla. Dle vyjádření generálního ředitel Elona Muska by tato aktualizaci měla pro všechny majitele být dostupná již koncem letošního roku.

Testování od reálných uživatelů nejnovějších aktualizací je pro Teslu nezbytné. Ovšem nejprve Tesla novou aktualizaci sama otestuje ve svém testovacím centrum a následně i v běžném provozu. Stejný postup využila i v rámci nové aktualizaci Autopilota.

Sbírání dat je v současné době nezbytnou součástí většiny společností a automobilek, které na základě zpětných dat jsou schopny vylepšit jejich aktualizaci, software či samotný produkt nebo vůz. Bez sbírání dat od uživatelů by v případě Tesly nevznikla spousta aktualizací, možná i nový Model Y nebo Model 3, kdoví.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *