Tesla již plně využívá obří lis v továrně Fremont

V sériové verzi Modelu Y byl spatřen jednodílný zadní „Megacast“, což naznačuje využívání obřího lisu v továrně Fremont. Tesla je nyní schopna za pomocí obřího lisu vyrobit zadní část Modelu Y pouze z jednoho kusu, což jí velmi usnadní a zrychlí výrobu.


Jeden nadšenec této americké automobilky, ale zároveň majitel Modelu Y se nyní pochlubil svým objevem. Vyfotografoval zadní část Modelu Y, na které jde jasně vidět, že je vyrobena pouze z jednoho kusu. Majitel poznamenal, že jeho Model Y není vybavený HEPA filtrem a má i klasickou střední konzoli a dveřní panel.

V porovnání této nové fotografie s některou ze starších fotografií jde jasně vidět, že zadní část Modelu Y již není vybavena spojovacím dílem, který spojoval jednotlivé díly. Zadní část se dříve skládala ze dvou dílů. Výroba zadní části byla mnohem náročnější a dražší. Výroba pomocí obřího lisu je mnohem rychlejší a dle informací i levnější.

Sám Sandy Munro v minulosti ve svém pořadu, kde testoval nebo spíše rozebíral vozy Tesla poznamenal, že odlitky u Modelu Y jsou největší, které zatím viděl. Je zajímavé, že Model Y sdílí s Modelem 3 více než 70% dílů, ale zadní část rané verze Modelu 3 se skládala ze 70 dílů.

Obří lis v budoucnu najdeme i v Giga Berlín, kde Tesla již připravuje betonový podklad pro tento obří lis. Před nedávnem obdržela tento obří lis i Giga Šanghaj, kde Tesla začala s výrobou Modelu Y. První dodávky Modelu Y se v Číně mají uskutečnit v průběhu Q1 2021. V Evropě nejspíše až koncem letošního roku.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *