Tesla již obdržela přes 650 000 předobjednávek na Cybertruck

Podle nových informací eviduje Tesla již více, jak 650 000 rezervací na Cybertrucka.


Automobilka Tesla ihned po odhalení začala přijímat tisíce objednávek na Cybertruck. Tesla použila Cybertruck jako důkaz toho, že lidi mají zájem o elektromobily, ale také na získání financí pro další vývoj nových modelů a  výrobu.

Stejně  jako tomu bylo u Cybertrucku, tak tomu bylo i u jiných elektromobilů, které automobilka uvedla na trh. Velkým hitem se stal i Model3, který byl tahákem automobilky.

Po odhalení Cybertrucku si zákazníci mohli Cybertruck předjednat za 100 dolarů, což byl rezervační poplatek. Tesla týden od odhalení zaznamenala přes 250 000 rezervací na Cybertrucku.

Tesla chvíli přestala sdělovat počet rezervací až se nakonec vyjádřila, že od představení Cybertrucku obdržela 450 000 až 500 000 rezervací. Automobilka měla i během pandemie několik stovek předobjednávek týdně.

Nyní společnost Wedbush Securities uvedla, že Tesla obdržela na Cybertruck více než 650 000 rezervací. Podle grafu požaduje přibližně 17% zákazníků, kteří mají předobjednávky Cybertruck v nejlevnější verzi, tedy za 40 000 dolar. Zbytek držitelů předobjednávek má zájem o dvoumotorovou a třímotorovou verzi, která začíná na hranici 50 000 dolarů.

Tesla plánuje začít s výrobou Cybertrucku již v roce 2021. Nejprve bude vyrábět levnější varianty Cybertrucku a až poté tu nejdražší, tedy třímotorovou.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *