Tesla již dokončuje vyrovnávání terénu u Giga Berlín

Zdá se, že se Tesla blíží k dokončení vyrovnávání terénu, kde bude stát Giga Berlín, navzdory tomu, že jsou práce zpomaleny z důvodu koronavirusu.


Fotografie pořízené od jednoho z fanoušků Tesly ukazují celou Giga Berlín. Na fotografiích je vidět, jak se Tesla o kus posunula dopředu. Celý terén je již vyrovnaný až na pár ostrůvku, kde žijí zvířata. Kromě značného pokroku v přípravách na stavbu Gigafactory dostal společnost Tesla i podporu od Brandenburské agentury pro životní prostředí. Podle posledních informací, chce agentura udělit společnosti Tesla předběžné povolení k zahájení stavby Gigafactory.

Agentura pro životní prostředí se snaží prosadit stavbu Giga Berlín, navzdory tomu, že na výstavbu je 373 námitek, které brání stavbě Gigafactory. Důvodem jsou pozitivní předpovědi, které jsou ze strany Vrchního soudu do budoucnosti elektrických vozidel. Pokud by ovšem Tesla povolení ke stavbě nezískala, tak by musela vše demontovat, co na pozemku dosud vybudovala, ale to se nejspíše nestane.

Trh s automobily byl v poslední době zastaven z důvodu šíření koronavirusu a nedostatku ochranných pomůcek pro zdravotníky a pacienty. Ovšem Giga Berlín zaznamenala velký pokrok i v době, kdy Tesla musela zavřít svoji továrnu ve Fremontu. Stavba Giga Berlín mohla pokračovat z toho důvodu, že pracovníci, které na Gigafactory pracují nejsou po skupinkách, ale pracují jako jednotlivci.

Za nedlouho by měl podle všeho proběhnout i speciální obřad, kterého by se měl zúčastnit i generální ředitel Elon Musk, pokud proběhne vše jako tomu bylo u Giga Shanghai. Musk by se totiž měl zúčastnit ceremoniálu, kdy proběhne založení položení základního „kamene“ pro Giga Berlín. Pokud, ale Musk nepřijede z důvodu viru COVID-19, tak se ceremoniál uskuteční bez Muska, tedy proběhne pouze pod dohledem vedoucích pracovníků.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *