Tesla již brzy navýší cenu za FSD má to, ale svůj důvod

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk uvedl, že kompletní balíček „Full-Self-Driving“. Tesla plánuje zvýšit cenu za balíček od 1. července. Poprvé Tesla upravila cenu kompletního balíčku Autopilota v listopadu 2019.


Po oznámení informace o tom, že Tesla pracuje na aktualizaci Autopilota oznámil Musk před pár dny. Elon Musk plánuje spustit do několika měsíců plně autonomní flotilu vozů Tesla. V nedávné době do vozů Tesla přibyla funkce zastavování na semaforech a následně rozjetí. To samé dokáží vozy Tesla i na dopravních značkách jako je stop či dej přednost v jízdě. Musk po oznámení plánu na autonomní flotilu dále oznámil, že do pár měsíců a má přijít v USA a do Q3 2020 má přijít i v ostatních státech, z důvodu toho, že každý stát má jiné dopravní značení, takže Tesla pro každou zemi musí udělat speciální Autopilot.

Listopadové zvýšení cen bylo výsledkem vydání společnosti Smart Summon společností. V té době to bylo pouze pro zákazníky z USA, protože program Smart Summon nebyl jine zatím schválen. Vydání Smart Summon zvýšilo cenu FSD o 1 000 USD, ze 6 000 na 7 000 USD.

Musk před oznámením zvýšení ceny většinou informuje majitelé Tesel, kteří si plánují FSD koupit, aby si pospíšili, že již za nedlouho cena vzroste. Zajímavé je, že majitelé Tesel si při vydání nového FSD nemusí aktualizaci dokupovat, ale sama se jim přehraje, takže jejich vozidlo bude stále aktuální.

Zvýšení cen FSD má pro Teslu velmi vážný důvod. Tesla se snaží neustále svůj FSD vylepšovat. Aktualizace a vývoj nové verze FSD zabere práci několika zkušeným grafikům, programátorů,…velkému množství lidí. Elon Musk navíc před nedávnem uvedl, že FSD by podle jeho výpočtů mělo mít cenu 100 000 a 200 000 USD, jakmile Tesla uvolní aktualizaci na zcela autonomní vozidla.

Snad se zanedlouho dočkáme autonomních vozidel. Ale i když vaše vozidla budou moci jezdit na Autopilota, tak Tesla stále uvádí, že řidič je i přesto zodpovědný za své vozidlo.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *