Tesla již brzy bude mít hodnotu přes 1,5 bilionu dolarů

Podle uznávaného analytika Wedbush Daniela Ivesa může mít americká automobilka Tesla za 1 až 2 roky hodnotu 1 až 2 biliony dolarů. Hodnota automobilka v posledních týdnech neustále roste a Tesla je v současné době nejhodnotnější automobilkou na světě.


Akcie americké automobilky Tesla zaznamenaly za poslední rok neuvěřitelný růst, který jí raketově zvednul hodnotu a cenu akcií. Ale také změnil některým lidem pohled na elektromobility, jelikož vysoký růst Tesly byl ve všech medií. Astronomický růst Tesly pouze odpovídá na otázku „Mají elektromobily smysl?“.

Automobilka má v současné době hodnotu 800 miliard dolarů, což je stejná hodnota jako téměř všech automobilek na trhu. Akcie americké automobilky se v době psaní článku pohybují okolo 840 dolarů.

Jeden z uznávaných analytiků Wedbush Daniela Ivesa se nyní rozhodl zaměřit právě na automobilku Tesla. Odhadl její hodnotu za 1 až 2 roky, která vás nejspíše opravdu překvapí.

„Za rok nebo dva od nynějška se nebudeme jen dívat na jeden bilion Tesly, ale za pár let by to mohla být automobilka, která by se mohla začít přibližovat tržnímu ocenění 1,5 bilionu – 2 biliony.“

Analytik patří k nejoptimističtějším na Wall Street, protože vidí, že Tesla v roce 2021 dodá 800 000 vozidel. Ives je opravdu optimistický, ale možná realistický, jelikož jako klíčem k úspěchů vidí Giga Šanghaj. Analytik dále řekl, že nový prezident Joe Biden v USA bude Teslu podporovat ve všech směrech.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *