Tesla již brzy bude instalovat obří lisy do Giga Berlín

Výstavba Giga Berlín pokračuje rychlým tempem. Dle nejnovějších záběrů Giga Berlín jde vidět, že stavební tým již připravil podklad, na který později bude Tesla instalovat své obří lisy, které umožní výrobu zadní části Modelu Y pouze z jednoho kusu, což značně urychlí výrobu.


Tesla se v posledních dnech zaměřila především na přípravu podkladu pro obří lisy. Samotné základy jsou totiž nejnáročnější, jelikož zde musí být dodržena určitá technologická přestávka, aby časem nedošlo k deformaci základů.

Stavební tým nyní pracuje na brzkém dokončení základů pro obří lisy. Dle fotografií přímo z místa činu se zdá, že většinu základů bude tvořen železo, které zajistí stabilní povrch.

Giga Berlín by měla mít osm těchto obřích lisů. Tesla v současné době provozuje pouze jeden obří lis, který má v továrně Fremont. Obří lis využívá k výroby karoserie Modelu Y, o který je vysoká poptávka.

Využití obřích lisů je pro Teslu nutností. Obří lis zajistí Tesle mnohem menší náklady na výrobu daného vozu, ale i urychlí celý proces výroby. Znalec vozů Tesla Sandy Munro v jednom ze svých videí řekl, že právě využití obřích lisů přinese americké automobilce Tesla velký náskok dopředu v automobilovém odvětví.

Je zajímavé, že Tesla chce do Giga Berlín umístit rovnou osm těchto obřích lisů. Dle informací, které Musk prozradil v rámci akce Tesla Battery Day, by zde Tesla měla vyrábět vozidlo určené pouze pro evropský trh. Jeho cena by se měla pohybovat okolo 25 000 dolarů. A právě pro výrobu tohoto nového vozu by Tesla mohla obří lisy využít, jelikož by vozidlo mohla vyrábět i z jedné části.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *