Tesla je zase v zisku. Na svojí cestě nezastavuje!

Americká automobilka Tesla zveřejnila své výsledky za Q2 2021. Je již poosmé v řadě zisková, což nyní přesvědčilo všechny lidé, kteří v Teslu nedoufali a říkali, že bude krachovat.  Ovšem informace nemohou být vždy jenom pozitivní a i ve sdělování výsledků se našli negativní zprávy.


Tesla poslední dobou míří do vesmíru. Kromě hladké výroby vozů a rychlé výstavbě Gigafactory na dvou kontinentech je Tesla již poosmé zisková.  Již brzy plánuje Tesla otevřít další dvě Gigafactory, které její pozitivní výsledky ještě navýší.

Dle informací Wall Street měla americká automobilka Tesla dosáhnout příjmu ve výši 11,532 miliard dolarů a zisku 0,94 dolarů na akcii. Ale Wall Street Teslu velice podcenil, jelikož dosáhla příjmů 11,958 miliard dolarů a zisku 1,142miliard, dle předběžných čísel před auditem.

Automobilka meziročně zvýšila počet vyrobených vozů o 151%, což je pravděpodobně ono. Právě díky rekordní výrobě 296 421 se Tesle podařilo dosáhnout opravdu vysokých příjmů a zisku. Zákazníkům bylo za čtvrtletí dodáno 201 304 elektromobilů, což znamená meziroční nárůst o 121%.

Bohužel celá konference nebyla plná pouze pozitivních zpráv. Tesla nám oznámila, že výrobu elektrického tahače Tesla Semi odsouvá až na rok 2022, pravděpodobně z důvodu toho, že se chce zaměřit na výrobu elektrického pickupu Cybertruck. Kromě toho Tesla také oznámila zpoždění s výrobou nových bateriových článků 4680. Dle informací chybí Tesle přibližně 10% testů, které budou hotové v následujících týdnech.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *