Tesla je zase o krok blíže k výstavbě Giga Berlín

Tesla je zase o krok blíže k zahájení výstavby Giga Berlín v Grunheide, Braniborské úřady zveřejnily počáteční plány, co se bude dít se 100 milióny EUR, které má automobilka na rozvoj infrastruktury a stavbu celé Giga Berlín. Ministr zemědělství a životního prostředí Axel Vogel navíc ve středu potvrdil, že je zajištěna dodávka vody pro celou Giga Berlín. Dodávka vody představovala pro Teslu jeden z největších problémů.


Obyvatelé, kteří bydlí poblíž Giga Berlín mají do budoucna strach, že jim díky Giga Berlín vyschne voda nebo výrazně zdraží. Na tuto otázku odpovědělo vodohospodářské sdružení Strausberg / Erkner (WSE), které vše místním obyvatelům vysvětlilo.

Vysvětlení vodohospodářského sdružení: Nová Giga Berlín spotřebuje za rok cca 1,77 milionu metrů krychlových vody, přičemž místní obyvatelé za rok 2018 spotřebovali pouze 0,8 milionů metrů krychlových vody. Vodohospodářské orgány mají kapacitu maximálně 16 milionů metrů krychlových za rok, což podle propočtů bohatě stačí pro obyvatele a i na provoz Giga Berlín a dalších místních firem.

Hodnocení budou dokončena tento týden a poté bude vydáno oznámení o schválení, není důvod se obávat, že Tesla nemůže být zásobena dostatečným množství pitné vody, řekl Vogel.

Co Tesla plánuje se 100 milióny EUR?

Vzhledem k tomu, že Tesla získala od Braniborské vlády 10 miliónu EUR, aby tím zajistila dostatek vody pro Giga Berlín a silnici či železnici vedoucí ke Giga Berlín. Dalších 90 miliónů EUR bude Tesle přiděleno příští rok na další potřebné věci v oblasti infrastruktury v okolí továrny.

Ministr dopravy Guido Beermann zveřejnil plány o elektrifikaci dopravy, přesunu nádraží blíže k Giga Berlín, zpevnění mostů a rozšíření infrastruktury kolem Giga Berlín.

Životní prostředí kolem Giga Berlín?

V lednu se generální ředitel Tesly Elon Musk také zapojili do problematiky zásobování vodou a objasnil, že Giga Berlín je navržena s ohledem na udržitelnost a životní prostředí.

Tesla se rozhodla chránit životní prostředí okolo Giga Berlín výstavbou 400 hnízd pro ptáky dále šetrně přemístí mnoho sídel lesních mravenců, které brání výstavbě. Podle vyjádření Tesly plánuje speciální tým hledat v lese hibernující netopýry, lesní ještěrky a další tvory, které je třeba přesunout jinam.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *