Tesla je v čele prodejů elektromobilů. Proč?

Nové data ukazují, že vozy Tesla jsou nejprodávanějšími elektromobily v roce 2020. Za Teslou jsou známe automobilky BMW, Renault, Hyundai, Volkswagen.  Americká automobilka Tesla v čele s generálním ředitel Elonem Muskem si drží 18% z celkového prodeje elektromobilů v roce 2020. Za Teslou je nejblíže německá automobilka Volkswagen, která má 13%.


Tesla v žebříčku prodejů elektromobilů má 18%, což činí 316 820 dodaných elektromobilů v letošním roce, ale toto číslo se musí do konce roku navýšit na 500 000, aby Tesla splnila svůj cíl, který si na začátku letošního roku stanovila. Automobilka se v letošním roce zaměřila především na prodej nového Modelu Y, který začala v USA dodávat na začátku března, tedy dříve než se plánovalo.

Za Teslou skončila známá německá automobilka Volkswagen, která v letošním roce dodala 231 415 elektromobilů, což z ní činí druhou automobilku, která v letošním roce dodala nejvíce elektromobilů. Uvidíme, jak prodeje elektromobilů od automobilky Volkswagen porostou, jelikož již brzy na trh přijde ID.4, což je nový elektromobil od této automobilky, ale zároveň velký konkurent Modelu Y.

Zdroj: EV Sales Blog

Automobilka Renault, která je dceřinou automobilkou společnosti Nissan, doposud prodala 139 987 elektromobilů, zejména Zoe, což je velmi populární elektromobil v Evropě.

Jaký je klíč Tesly k úspěchu?

Americká automobilka Tesla má před ostatníma automobilami veliký náskok a to nejenom v prodejích elektromobilů, ale i technologicky. Tesla nyní pracuje na výstavbě několika továren, které jí budou vyrábět vlastní bateriové články 4680, které představila v rámci akce Tesla Battery Day. Právě vlastní vývoj většiny komponentů, které ve vozech Tesla najdeme, dělá z Tesly naprosto jedinečnou automobilku.

Možná nevíte, že první „elektromobil“ od Tesly byl přestavěný vůz na spalovací motor. Musk s týmem Tesly, ale později uznal, že toto není cesta k úspěchu a proto vyvinula zcela vlastní vůz s elektrickým pohonem. S postupem času si Tesla začala vyvíjet vlastní software, vlastní pohonnou jednotku a nakonec i vlastní baterie, ale tím to dle našeho názoru rozhodně nekončí.

V roce 2020 bylo prodáno a dodáno zákazníkům po celém světě více než 1,78 milionu elektromobilů. K dispozici je široké přijetí nového, udržitelnějšího a šetrnějšího způsobu dopravy. Spotřebitelé se při nákupu nového vozu musí rozhodnout, zda chtějí přejít na elektromobil, který je šetrnější k životnímu prostředí. Americká automobilka je v tomto směru velkým průkopníkem.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *