Tesla je opět zisková. Překvapila nadprůměrnými výsledky!

Americká automobilka tento týden oficiálně zveřejnil finanční výsledky za třetí čtvrtletí roku 2020. Ve svých výsledkách překvapila i Wall Street, což není poprvé. Tesla za třetí čtvrtletí dosáhla nečekaného zisku 800 milionů dolarů.


Již od začátku čtvrtletí bylo očekáváno, že třetí čtvrtletí letošního roku bude velmi úspěšné, jelikož Tesla nechce ve výrobě svých vozů polevit, aby splnila cíl, který si na začátku letošního roku stanovila. Tesla si na začátku roku řekla, že chce za celý rok dodat 500 000 vozů, což se jí nejspíše povede.

Výsledky Q3 2020

Tesla za třetí čtvrtletí roku 2020 vyrobila přes 145 000 vozů a dodala téměř 140 000 vozů, ale to není vše. Automobilka ve třetím čtvrtletí vykázala i zisk 800 milionů dolarů, přičemž je již po páté v řadě zisková. Wall Street očekávalo příjem společnosti ve výši 8,2 miliard dolarů a zisk 0,55 dolarů na akcii, ovšem automobilka měla ve třetím čtvrtletí příjem zhruba 8,7 miliard dolarů a zisk 0,76 dolarů na akcii, podle předběžných čísel před konečným auditem.

Tesla během konference, která se týkala právě sdělování finančních výsledků za třetí čtvrtletí sdělila i navýšení produkční kapacity továrny Fremont na 500 000 vozů Model 3/Model Y ročně a 90 000 vozů Model S/Model Y ročně. Navíc Tesla rozšířila svojí Giga Šanghaj, kde nyní vyrábí 250 00 vozů Model 3 ročně. Vypadá to, že cíl 500 000 dodaných vozů za jeden rok, který si Tesla pro letošní rok stanovila byl pouhým začátkem. Největší překvapení by bylo, když by Tesla tento cíl splnila i přes pandemie, kdy musel odstavit některé své továrny.

Bateriové články

Při konferenci se Tesla také věnovala bateriovému článku, konkrétně novému bateriovému článku 4680, který představila v rámci akce Tesla Battery Day. Pro Teslu je výroba těchto bateriových článků nyní hlavní prioritou. Výroba již začala v rámci pilotního projektu v továrně Fremont. Jako první má tyto bateriové články obdržet Model Y, který se bude vyrábět v Giga Berlín. Výhoda vlastní výroby bateriových článků je veliká, jelikož Tesla nebude závislá na dodavatelích třetích stran, což na konferenci také zaznělo.

 

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *