Tesla je nyní schopna nainstalovat solární střechu do dvou dnů

Tesla zjevně konečně vyřešila problém s dlouho instalací solární střechy na dům. Ta v některých případech trvala i dva měsíc, ale nyní je Tesla schopna tuto střechu nainstalovat za méně než dva dny, ovšem má to háček.


Automobilka Tesla od doby akvizice společnosti Solar City již několikrát změnila své online podnikají, ve kterém změnila produkty, ale i snížila ceny těchto produktů. Ovšem toto řešení neuspělo, jelikož ve druhém čtvrtletí kleslo solární nasazení na rekordní minimum pouhých 27 MW.

Tesla během sdělování svých finančních výsledků za třetí čtvrtletí letošního roku oznámil, že solární nasazení během třetí čtvrtletí stouplo na 57 MW. Ovšem stále neumí instalovat své solární produkty rychle, což je u některých zákazníků velkým důvodem, proč si koupí solární panely či solární střechu od konkurence.

Tesla ve svých finančních výsledcích za Q3 2020 napsala:

„Naše nedávno zavedená strategie nízkonákladové solární energie (v USA 1,49 USD / watt po zápočtu daně) začíná mít dopad. Celkové solární nasazení se ve 3. čtvrtletí více než zdvojnásobilo na 57 MW ve srovnání s předchozím čtvrtletím, přičemž solární nasazení se téměř ztrojnásobilo postupně“.

Automobilka Tesla tvrdí, že během třetího čtvrtletí letošního roku se jí povedlo nainstalovat solární střechu pod méně než dva dny.

„I když jsme tuto informace ještě veřejně neventilovali, tak bychom se Vám rádi pochlubili, že jsme nyní dokončili instalaci solární střechy na rodinném domě za 1,5 dne. Nyní se zaměřujeme právě na instalaci našich solárních produktů, abychom mohli zrychlit růst celého projektu. Neustále nabíráme nové členy, který si o tento obor zajímají“.

Má to, ale háček

Tesla s instalací na rodinném domě začala až teprve, když byla odstraněna stará střecha a položena speciální folie, na kterou se následně solární střecha pokládá. Tým Tesly instaloval pouze solární střechu, kterou následně propojil s celým systémem. Nakonec je dobré říci, že se jednalo o jednoduchou a malou střechu.

Zdroj: Tesla.com

Uvidíme, kdy solární střecha od americké automobilky dorazí i do Evropy, jelikož dle našeho názoru by zde mohla mít veliký úspěch. Navíc by do Evropy společně se solární střechou mohl dorazit i Powerwall, což je bateriové úložiště do rodinných domů od Tesly.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *