Tesla je nucena svolat 160 000 vozů v USA. Jaký mají problém?

Vládní agentura NHTSA oficiálně vyzvala americkou automobilku Tesla k tomu, aby svolala téměř 160 000 vozů v USA. Konkrétně by se mělo jednat o starší Modely S a X a vadnou jednotkou MCU. Automobilka má právo na odvolání po dobu dvou týdnů.


Tento případ svolávání vozů Tesla je výjimkou. Automobilce se moc často nestává, že by byla nucena svolat některé své vozidla na výzvu třetí strany. Agentura NHTSA nyní oficiálně vyzvala Teslu k tomu, aby svolala téměř 160 tisíc vozidel z důvodu vadného MCU. Není jasné zda Tesla opravdu NHTSA poslechne, jelikož nyní má čtrnáct dní na odvolání.

Co je vlastně za problém s MCU?

Někteří majitelé Modelů S a X si stěžují, že mají nemalé problémy s infotaimentu ve vozech Tesla. Tento problém by mohl být způsoben vadnou jednotkou MCU. Mezi první příznaky odcházení jednotky MCU patří delší odezva displeje, dlouhá doba zapínání či zaseknutí obrazu. Tento problém jsme s MCU měli i my v našem Modelu S. Nejprve nám Tesla na dálku celé MCU smazala. Poté zvýšila paměť a nakonec jsme dospěli až k výměně starého MCU za to nejnovější. Tuto výměnu jsme si museli hradit z vlastní kapsy.

Problémy s MCU zaznamenává Tesla již delší dobu, ale nikdy ho veřejně neřešila. Před měsíce Tesla po dlouhé době uznala možnost vady multimediální jednotky eMMC a nabídla prodloužení záruky. Toto vyjádření Tesly na celou situaci majitelům nestačilo a proto se obrátili na agenturu NHTSA. Ta celý případ začala řešit a nyní přichází i s výsledkem. NHTSA zjistila, že MCU má u některých Modelů S a X chybovost až 30%. To je vcelku zvláštní, jelikož přes displej ovládáte prakticky celé vozidlo.

NHTSA se rozhodla zakročit!

Oficiální prohlášení agentury žádá americkou automobilku Tesla k tomu, aby svolala 158 000 vozů do servisu a opravila chybu, které se dopustila. Tento případ je opravdu závažný, jelikož chyba displeje může způsobit znemožnění v jízdě. Automobilka má nyní dva týdny na odvolání. Poté bude muset vyzvat dané majitele k návštěvě servisu.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *