Tesla je nejcennější automobilkou na světě

Automobilka Tesla se stala nejhodnotnější automobilkou na světě. Cena akcií Tesly se zvedla až na hranci 100 dolarů.


Cena akcií Tesly v posledních letech letí rychle nahoru a bylo jen otázkou času ,kdy se stane nejhodnotnější automobilkou na světě. Ještě je nutno dodat, že většina příjmu automobilky Tesla pochází z prodeje elektromobilů.

V roce 2018 jsme mohli zaznamenat prudký růst akcií, díky němuž se dostala mezi nejhodnotnější automobilky. Ale tento rychlý růst měl za následek i rychlý spád dolů. Při pandemii akcie Tesly šli dolů, což zaznamenala většina společnostní.

Teď, když se lidi po pandemii vzpamatovali, tak akcie Tesly vyletěly na hranici 1000 dolarů, což je zatím maximu, kterého Tesla dosáhla.

Díky tomuto velikému nárůstu ceny akcií, tak automobilka Tesla má hodnotu více než 180 miliard dolarů, což je více než automobilka Toyota, aby se stala výrobce automobilů Wold.

Automobilka Toyota zaznamenala od začátku letošního roku propad akcií až o 7 %. Při pandemii, ale Toyota zaznamenala ztráty až 20 %. Je vcelku zajímavé, že automobilka Toyota vlastnila velký podíl v automobilce Tesla, teď by Tesla mohla vlastní podíl v Toyotě. Toyota v roce 2010 investovala do automobilky Tesla částku 50 milionů dolarů a prodala Tesla velmi levně svojí továrnu. Tehdy továrnu Nummi, dnes již továrna můžeme znát pod názvem Fremont. Toyota prodala svůj podíl v Tesle v roce 2017.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *