Tesla je indickým státem pozvaná, aby postavila Gigafactory v Bangalore

I když se již objevily zprávy naznačující, že Tesla v současné době jedná s indickou vládou o potenciálním výzkumném a vývojovém centru ve státě Karnataka, zdá se, že v současné době probíhají snahy povzbudit výrobce elektromobilů k tomu, aby v zemi zajistil ještě větší přítomnost. Jak bylo uvedeno v posledních zprávách, Karnataka údajně nabídla Bangalore jako místo pro možnou „Gigafactory India“, která by měla doplnit nadcházející výzkumné a vývojové centrum ve státě.


Aktualizaci uvedl ve svém prohlášení The Economic Times Gaurav Gupta, hlavní tajemník obchodního a průmyslového oddělení Karnataka. Podle Gupty má Bangalore příznivý ekosystém pro elektrická vozidla, a to je něco, co by Tesla mohla efektivně využít pro své potenciální operace.

„Nabídli jsme společnosti Tesla veškerou podporu pro zřízení výzkumného a vývojového centra a výrobní jednotky. Bengaluru má příznivý ekosystém pro elektrická vozidla a Tesla to může využít, “ uvedl Gupta.

Úředník Karnataka poznamenal, že pokud dohoda s Teslou proběhne, potenciální zařízení „Gigafactory India“ by vyrábělo baterie i elektrická vozidla. Jak již bylo řečeno, Gupta také stanovila pro projekt určitá očekávání a vysvětlila, že rozhovory státu s Teslou jsou v tomto okamžiku stále předběžné a budou pravděpodobně „dlouhodobé“.

„Jsme v tom a budeme udržovat průběžný dialog.“ Stručně jsme je informovali o tom, jak je Bengaluru domovem slibných start-upů EV a také výrobců komponentů a výhod, které nabízíme, “uvedl úředník.

Společnost Tesla o nedávných zprávách mlčela.

Svým způsobem je Bangalore ideální volbou pro operace Tesly v Indii, vzhledem k tomu, že město je centrem velkých společností. Město tvoří 98% exportu softwaru z Karnataky a může se pochlubit také výrobními závody pro automobilky, jako je Volvo. Společnosti v této oblasti mají také společnosti s programy souvisejícími s EV, jako jsou Ather Energy, Bosch, Daimler, Mahindra Electric a Ola Mobility.

Zajímavé je, že okamžité příležitosti Tesly v indickém segmentu elektrických vozidel mohou být poněkud náročné. Koneckonců v automobilovém průmyslu v zemi silně dominují dvoukolová a tříkolová vozidla a prémiové vozy Mercedes-Benz a BMW se prodávají jen v malém počtu. O elektromobily samozřejmě existuje zájem, ale bude pravděpodobně trvat několik let, než dospěje natolik, aby vyvinulo legitimní segment elektrických osobních automobilů.

Nejprodávanější indická auta mají tendenci být levnější a menší, což z této země dělá ideální trh pro automobil Tesla za 25 000 dolarů. Skutečný potenciál Tesly v Indii však ve skutečnosti může spočívat v jejím energetickém podnikání. Koneckonců země přijala vážný tlak na udržitelnost a její síť podniká kroky k tomu, aby se stala čistší. Tyto faktory činí z Indie ideální trh pro solární panely a řešení pro skladování baterií společnosti Tesla. Nakonec, pokud by Tesla mohla v zemi postavit „solární“ Gigafactory, mohl by se výrobce elektromobilů ocitnout v Indii velmi zaneprázdněn.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *