Tesla instaluje Powerpack na nabíjecích stanicích společnosti Electrify America

Tesla uvedla do provozu nový bateriový systém Powerpack, který si objednala americká společnost Electrify America. Tento systém nyní čítá přibližně 60 samotných Powerpacků, ale do konce letošního roku mají přibýt další.


V loňském roce automobilka Tesla společně se společností Electrify America oznámila, aby společně vybudovali více, jak 100 Powerpacků u nabíjecích stanic, které společnost Electrify America vlastní.

Začátkem minulého týdne výkonný ředitel společnosti Electrify America řekl, že společně s automobilkou Tesla nasadily bateriový systém Powerpack na více, jak 60 místech a dokonce letošního roku by chtěli tento systém nasadit na 100 až 120 místech.

Bateriový systém od automobilka Tesla je v poslední době velmi žádaný, především u velkých společností, které se zabývají energii. Tyto společnosti si od Tesly nechávají vybudovávat ohromná bateriová úložiště, které pomáhají ke stabilnější elektrické síti a ke snížení ceny za elektriku.

Dříve společnost Electrify America účtovala svým zákazníkům až 30 až 40 USD za kW. Nyní výkonný ředitel společnosti řekl, že nově účtují svým zákazníkům 0,31 až 0,43 USD za kWh. Společnost nyní využívá bateriový systém Powepack, který má výkon 210 kW a kapacitu 350 kW.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *