Tesla hledá nové technické odborníky pro Giga Berlín

Generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk tento týden zveřejnil na svůj Twitter nový příspěvek, který se týká Giga Berlín. Musk společně s Teslou hledá technické odborník pro první evropskou Gigafactory. Pohovory s prvními kandidáty mají proběhnout již dnes.


Americká automobilka Tesla již od jara letošního roku staví první evropskou Gigafactory, která se nachází v Německu poblíž Berlína. Tesla při úpravě povrchu a výstavbě musela čelit několika překážkám a v jedné chvíli musela být celá stavba přerušena z důvodu dodávky vody, která nebyla dodána. Nyní to vypadá, že vše běží dle plánu a Tesla se již pomalinku připravuje na slavnostní otevření, které má proběhnout v červenci 2021.

Elon Musk hledá posily pro Giga Berlín

Generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk tento týden zveřejnil nový příspěvek na svém Twitteru, ve kterém hledá nové technické odborníky pro Giga Berlín. Musk ve svém příspěvku napsal i mail, kam se mají případní zájemci ozvat. Pokud by jste o místo technického odborníka v Giga Berlín měli zájem, tak napište na mail 25Guns@Tesla.com. Musk řekl, že osobní pohovor přímo sním proběhne již dnes. Automobilka společně s Muskem zvolila opravdu nevídaný způsob nabídky pracovních míst, jelikož Tesla obvykle pracovní místa zveřejňuje na svém webu Tesla.com. Uvidíme, kdo pozici získá a my doufáme, že se na nabídku pracovních pozic tímto způsobem můžeme těšit častěji, jelikož za nás Musk přes svůj Twitter osloví mnohem více lidí než Tesla přes svůj web.

Tesla v nové Gigafactory plánuje vyrábět Model Y pro evropský trh. Právě u Modelu Y vyráběného v Giga Berlín se poprvé objeví nové bateriové články 4680, které Tesla představila v rámci své akce Tesla Battery Day. Giga Berlín by měla být dle Muska v několika směrech naprostou unikátní. Bude disponovat moderní lakovnou, která zajistí kvalitní lak na vozech Tesla a navíc bude mít až osm obřích lisu, které Tesla testuje v továrně Fremont a značně urychlí výrobu. Tesla by chtěla začít s produkcí 150 tisíc vozů Tesla ročně, ale později by se chtěla vyšplhat až na 500 tisíc vozů Tesla ročně.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *