Tesla Hardware 3 je na úplně jiné úrovni narozdíl od jiných automobilek

Na základě zjištění je zřejmé, že technologie společnosti Tesla je na zcela jiné úrovni ve srovnání s elektronikou používanou jinými automobilky dnes. Může za to hlavně funkce Full Self-Driving.


 Inženýr, který pracuje ve velké japonské automobilce, po důkladné analýze Modelu 3 poznamenal, že pro ostatní automobilky neexistuje žádný způsob, jak by se vyrovnaly technologické úrovni Tesly. Jádrem počítače Full Self-Driving jsou dva AI čipy o velikosti 260 mm čtverečních, které vyvinula Tesla za pomoci legendárního čipového designéra  Peteho Bannona. 

Nikkei poznamenává, že současná vozidla od Tesly mají dostatečně výkonný počítač, který bude pro další generaci automobilů rozhodující. Nová vozidla budou vyžadovat dostatek výpočetního výkonu pro zpracování velkého množství dat, zejména s příchodem plně samo řiditelných aut. Díky svému hardwaru může Tesla může předběhnout ostatní automobilky o celých šest let. A to je jen po hardwarové stránce. 

Nikkei také poznamenal, že jejich analýza modelu 3 ukázala jednu věc. A to nepopiratelné vedoucí postavení společnosti v technice, které je způsobeno tím, že společnost není vázána na jiné firmy, které by jim dodávaly součástky. Většinu dílů si totiž Tesla vyrábí samy. To také umožňuje Tesle mít stoprocentní kontrolu nad svými vozy a jejich fungováním. Tato nezávislost je něco, co Tesle pomáhá na automobilovém trhu. 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *