Tesla Hacker odemknul upgrade a aktualizaci na zrychlení

Muselo to přijít, a nakonec to přišlo. Hacker pronikl na software společnosti Tesla a nyní nabízí některé z aktualizací výkonu.


Tesla již několik let prodávat vozidla s možností upgradu na software, jako je 75 kWh softwarově uzamčený akumulátor s výkonem 60 kWh nebo vyšším, který umožňuje aktualizace softwaru. Nejnovějším příkladem je zakoupení zrychlení za 2 000 USD pro duální motor modelu 3. Odemkne zhruba 50 koní v pohonné jednotce modelu 3 a zkrátí zrychlení 0 až 60 mph na 3,9 sekundy. Od té doby, co Tesla začala vydávat tyto funkce, lidé spekulovali, že je někteří hackeři mohou odemknout, aniž by za ně museli platit. Nyní se to stalo.

Guillaume André, majitel Simon André, prodejce a opravář elektrických vozidel se sídlem v Trois-Rivieres v kanadském Quebecu, se rozhodl zjistit, zda by nemohli vylepšit Tesla Model 3 RWD na Dual Motor AWD přidáním elektrického motoru.
V tom byli úspěšný

Aby to mohli udělat, musel hacknout software ovladače měniče Model 3, který byl nakonfigurován pro jediné nastavení motoru, aby poháněl oba motory. V rámci svého výzkumu, aby to fungovalo, zjistili, že by mohli změnit software měniče pohonu tak, aby dělal víc než jen práci s jedním nebo dvěma motory. V duálním motoru u modelu 3 dokázali odemknout 50 koní, které Tesla prodává za 2 000 $ ve svém „zrychlení“, nebo dokonce proměnit vozidlo v plně výkonný model 3. Společnost Tesla neprodává upgrade softwaru ze svého modelu Dual Motor na model 3 Performance, ale pokud jde o hardware, vozidla jsou prakticky stejná, aniž by obsahovala 20 ″ kola, hliníkové pedály a výkonové brzdy balíčku. Automobilka zhruba ocenila rozdíl ve výkonu, který se skládá z mírně rychlejšího zrychlení 0-60 km / h a vyšší maximální rychlosti, při ~ 5 000 $, když prodává vozidla typu Performance 3 bez výkonového balíčku.

Nyní André spustilo novou společnost Ingenext, která nabídne tyto aktualizace výkonu majitelům modelu 3 za nižší cenu. Jejich prvním produktem je ‚Boost 50‘, což je jejich vlastní verze Tesla’s Acceleration Boost:

Ingenext prodává vylepšení za 1 100 $ místo 2 000 $ Tesla.

Tento konektor musíte připojit k MCU, což je poměrně snadné a automaticky získáte 50 hp zvýšení. Navíc, protože již mají kontrolu nad ovladačem měniče, poskytují vám další funkce, například „Drift Mode“, přístupné prostřednictvím webové aplikace:

Ingenext také tvrdí, že jejich zrychlení je o něco rychlejší než Tesla, protože dosáhlo zrychlení 0 až 100 km / h za 3,8 sekundy nebo 0 až 60 mph za 3,7 sekundy.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *