Tesla Full Self-Driving Beta. Jak si vede v běžném provozu?

Tesla včera pro vybrané majitele vozů Tesla vydala velmi očekávanou beta verzi plnohodnotného Autopilota. Po vydání této beta verze přijde i  zdražení, o kterém Musk již v minulosti informoval. Po úplné dokončení by cena plnohodnotného Autopilota měla být až 100 tisíc dolarů.


Ve středu přišla vybraným majitelům snad nejočekávanější aktualizace v celé historii automobilky Tesla. Aktualizaci obdrželi pouze vybraní majitelé vozů Tesla, kteří mají čistý rejstřík a mají řidičské schopnosti na vysoké úrovni. Pro všechny řidiče by aktualizace měla být vydána do konce letošního roku.

Pár hodin po zveřejnění této aktualizace si vybraní majitelé pochlubili na svých sociálních síti, kde informovali právě o nové aktualizaci. Na videozáznamech, které majitelé sdíleli je vidět, jak se plnohodnotný Autopilot chová v běžném provozu. Autopilot nyní pracuje s 4D obrazem, nikoliv s 2D obrazem, s kterým pracoval do teď.

Nová aktualizace Autopilota zároveň spouští novou službu Robotaxi, která k jízdě již nepotřebuje řidiče. Pokud se nová aktualizace v běžném provozu osvědčí, tak by se mohlo stát, že v budoucích vozech Tesla zmizí brzdový a plynový pedál či volant. Uvidíme, jak plnohodnotný Autopilot obstojí v reálném provozu. My si na plnohodnotnou verzi Autopilotu budeme muset ještě počkat, jelikož je zatím dostupná pouze v USA. Možná k nám ani neprojde, jelikož neprojde schválení EU.

 

Váš tým 

Zdro www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *