Tesla exportovala prvních 7000 Modelů 3 z Číny do Evropy

Automobilka Tesla v současné době připravila dodávku 7000 Modelů 3 vyrobených v Giga Šanghaj na dodávku do Evropy. Bude se jednat vůbec o první vozidla, které pochází z Číny a Tesla je dováží do Evropy. V budoucnu by dovozů Modelů 3 z Číny mělo být více, alespoň do té doby, dokud Giga Berlín nebude v provozu.


Jak jsme Vás již dříve informovali, tak americká automobilka Tesla uvedla, že vozy vyroběné v Giga Šanghaj budou určeny pouze pro tamní trh a nebude zde probíhat žádný export. Ovšem plány Tesly se změnily a rozhodla se vozy vyrobené v Číně exportovat do Evropy, jelikož v Evropě je o vozy Tesla velký zájem.

Minulý měsíc z Číny přišly první zprávy o možném exportu vozů vyrobených v Giga Šanghaj na jiné trhy, nejspíše do Evropy. Tato informace byla začátkem tohoto měsíce potvrzena a Tesla připravila první vozidla na export do Evropy.

Slavnostní ceremoniál při exportu 7000 Modelů 3

Tesla na začátku tohoto týdne pořádala oslavnou akci při příležitosti prvního vývozu Modelu 3 z Giga Šanghaj na jiný trh

„V pondělí se v Giga Šanghaj uskutečnila oslavná akce při příležitosti prvního vývozů vozů vyrobených v Číně. Následně v úterý vyrazí na export na evropský trh přibližně 7000 Modelů 3. Očekává se, že do Evropy by měly dorazit koncem příštího měsíce. Vozy budou následně přeloženy a exportovány do Německa, Francie, Itálie, Nizozemska, Portugalska, Švýcarska a Švédska.“

Na slavnostním ceremoniálu byl přítomen i výkonný ředitel Gigafactory Šanghaj. Ten uvedl, že Giga Šanghaj je v současné době schopna vyrábět 3500 až 4000 vozů týdně.

Hlavní ředitel americké automobilky Tesla v Číně Zhu Xiaotong uvedl:

„Dnes je to pouhých 10 měsíců od začátku výroby prvních Modelů 3 v Giga Šanghaj. Byla to dlouhá cesta. Ale dnes si můžeme říci, že vyrábíme Model 3, který můžeme ve velké měřítku dodávat na čínský trh, ale zároveň ho můžeme dodávat i na ten evropský, jelikož splňuje všechny certifikace  a podmínky pro evropský trh.“

Uvidíme, kolik vozů Tesla do Evropy opravdu exportovala a zda se v budoucnu můžeme dočkat pravidelných dodávek Modelů 3 vyrobený v Giga Šanghaj. Ty by měly být v mnoha ohledech kvalitnější než ty vyráběné v USA. Export Modelů 3 z Číny by měl trvat do té doby, dokud nezačne Giga Berlín produkovat i Model 3.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *