Tesla expanduje do Polska a Rumunska. Má i další plány!

Americká automobilka Tesla dále postupuje v expanzi na východ Evropy. Nově se mohou radovat zákazníci z Polska či Rumunska. Tesla zde oficiálně otevírá své zastoupení a plánuje zde masivně rozšířit i svoje Superchargery.


Automobilka Tesla se v posledních měsících zaměřuje především na svůj růst. Před nedávnem oznámila, že plánuje rozšířit své zastoupení na východ Evropy. Nyní se mohou radovat obyvatelé Rumunska a Polska, kde Tesla oficiálně spustila své zastoupení. Tesla otevírá svojí novou pobočku ve Varšavě, kterou jsme projeli i během naší Tesla tour. Oficiální pobočky se dle informací dočká i Bukurešť. Kromě toho plánuje Tesla na východě Evropě začít masivně rozšiřovat svojí síť Superchargerů.

Tesla hledá nové zaměstnance pro rumunskou pobočku

V současné době po Rumunsku jezdí 160 vozidel od americké automobilky Tesla. To je vcelku slušný počet, jelikož zde Tesla neměla oficiální zastoupení a průkopníci této automobilky se sem vozidlo museli dovést z jiné země. Kromě toho zde Tesla provozuje pouze tři Superchargery. Právě z důvodu nedostatku nabíjecích míst se majitelé vozů Tesla musejí v Rumunsku často spoléhat na vlastní nabíjení nebo na nabíjecí stanice společností třetích stran.

Pobočka v Polsku je již naplno v provozu

Oficiální pobočka a servisní středisko Tesly v Polsku je již naplno v provozu. V současné době najdeme v Polsku osm Superchargerů, z nichž na většině jsme již nabíjeli. Již brzy se, ale počet výrazně změní, jelikož Tesla plánuje Superchargery masivně rozšiřovat.

V průběhu letošního roku by jste si mohli v polské pobočce objednat i Model Y, který v Evropě bude dostupný až po otevření Giga Berlín, která má být otevřena v červenci letošního roku. V současné době si v polské pobočce můžete koupit Model S, Model X a slavný Model 3.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *