Tesla Energy se chystá expandovat na evropský trh a má veliké plány – Shrnutí

Poslední dobou se začíná objevovat více důkazů o tom, že divize Tesla Energy spouští expanzi na evropský trh. Vždyť už byl nejvyšší čas, jelikož již delší dobu je součástí Evropské energetické burzy. Velké plány má Tesla Energy naplánované pro V bv elkou Británii, kde se chystá proměnit domácnosti ve virtuální elektrárny v souvislosti se svým podnikáním v oblasti energetiky a energetických produktů, velké energetické změny májí proběhnout i v Německu a v Polsku.


Generální ředitel Elon Musk nedávno uvedl, že divize Tesla Energy se stává „distribuovanou globální utilitou“. Jak to celé Musk myslel nám pomáhá pochopit nový produkt společnosti, který se nazývá Autobidder. Jedná se o část softwaru pro energetický management, který slouží k „autonomní zpeněžování bateriových aktiv“ jako je Tesla Powerwall, Powerpack a Megapack. Tyto produktu mohou být dobíjeny pomoci solárních panelů a solárních střech od Tesly.

Tesla v rámci systému Autobidder vstoupila již před časem na Evropskou energetickou burzu, která působí na několika významných evropských trzích. Ředitel divize Tesla Energy uvedl, že si velmi váží uvedení své platformy Autobidder na evropský trh. Díky této platformě jsou schopni majitelé zpeněžit své energetické uložiště na trhu s elektřinou.

Expanze Tesly má velké plány pro Německo a Polsko

Tesla v srpnu letošního roku rozeslala svým německým zákazníkům dotazník, ve kterém společnost zvažuje vytvoření virtuální elektrárny, která by majitelům v budoucnu pomohla ke snížení platby za elektřiny. Celá elektrárna se bude skládat z chytrých baterií a solárních panelů či solárních tašek, virtuální elektrárna by měla být vytvořena vždy v rámci jedné domácnosti. Společnost zvažuje i něco podobného uvést i na polský trh, jelikož zahraniční web Teslarati.com odhalil nabídku pracovních míst právě na polském trhu. Pracovní místa souvisejí právě s bateriovými uložišti.

Tesla nezapomněla ani na Británii

Tesla plánuje svojí virtuální elektrárnu i ve velké Británii, jelikož Mart W Tebbutt obdržel od společnosti Tesla e-mail, v němž Tesla popisuje svůj energetický plán. Společnost uvedla, že tento plán chce realizovat ve spolupráci se společností Octopus Energy.

Nyní již víme, že divize Tesla Energy nebude pouze na západě, ale zavítá i k nám na východ. Uvidíme, kdy se jí dočkáme i v Česku nebo na Slovensku.  Osobně si myslím, že příchod divize Tesla Energy na český trh bude v roce 2022-2025, jelikož nejprve musí uspokojit poptávku v Německu či Poslu a v Británii.

Jak bude fungovat řešení pro domácnosti?

Můžeme říci, že se bude jednat o poslední tečku přečerpávajícím elektrárnám. Jelikož v každé domácnosti bude Tesla Powerwall, což je bateriové uložiště od společnosti Tesla. Na střeše bude mít dům panely či solární tašky, které budou přes den do baterií ukládat energii, která se může spotřebovávat i v domě. DO baterií se bude ukládat i noční proud, který je levný a v noci nemá tolik využití. Přes den budou baterie odevzdáváte elektřinu do sítě, čímž ji stabilizují. A právě poskytování

 

Váš tým 

Zdroj  wwwTeslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *