Tesla dostala pokutu 12 milionů EUR od německé vlády

Automobilka Tesla nyní bojuje proti pokutě 14 milionů dolarů od německá vlády, kvůli životnosti baterií. Tesla, ale věří, že pokutu platit nebude a snaží se proti ní bojovat.


Americká automobilka Tesla v současné době staví v Německu poblíž Berlína svojí první evropskou Gigafactory, kterou uvede do provozu již v červenci 2021. jako první z této Gigafactory vyjede Model Y. Vozy z této Gigafactory by měly být velmi kvalitní, jelikož Giga Berlín bude disponovat osmy obřími lisy a moderní lakovnou, o které často mluví generální ředitel Elon Musk.

Automobilka Tesla neměla nikdy moc dobré vztahy z německou vládou, především při stavbě Giga Berlín, kdy hrozilo ukončení celé výstavby, jelikož německá vláda nechtěla Tesla udělit potřebné dokumenty. Německá vláda měla Teslou již spor i ohledně Autopilota, jelikož německá vláda Autopilota nepřijala zrovna vřele. Spory došly až natolik daleko, že se německá vláda rozhodla držet Teslu mimo nabídku elektromobil v zemi.

Nyní se již zdálo, že se spory uklidnily, jelikož německá vláda řekla, že dává Tesle plnou svojí podporu ohledně stavby Giga Berlín. Právě Giga Berlín je projekt, do kterého Tesla již investovala obří sumy.

Proč Tesla dostala pokutu?

Ovšem Tesla se nyní ocitá opět v boji s německou vládou, tentokrát kvůli životnosti baterií. Německé vládě se nelíbí zpracování baterií na konci životnosti. Tesla věří, že problém je pouze administrativní povahy, a bojuje s pokutou.

Německá společnost Umweltbundesamt vydala Tesle v Německu pokutu ve výši 12 miliónů EUR  z důvodu jejího nedodržování podle platných zákonů týkajících se oznámení o účasti na trhu a povinností zpětného odběru s ohledem na životnost baterií. Celý problém je zaměřen především na administrativní požadavky. Automobilka nyní podala námitku ohledné celé pokuty. Tesla očekává, že tento problém nebude mít velký vliv na prodej elektromobilů Tesla v této zemi.

Automobilka nemá na silnici mnoho bateriových sad, na které se nevztahuje záruka, a pokud baterii vymění, obecně ji „repasuje“, aby ji mohla použít při budoucích výměnách, tak bude plnit nařízení německé vlády. Některé automobilky se rozhodly použít starší akumulátory jako stacionární zařízení pro skladování energie s druhou životností, ale Tesla raději akumulátory recykluje

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *