Tesla dokončila největší instalaci solární střechy

Automobilka Tesla dokončila svůj doposud největší projekt solární střechy. Celý systém má kapacitu 44 kW a kromě solární střechy zde najdeme i bateriové uložiště Tesla Powerwalls. Solární střecha od této americké automobilky začíná být více populární a její výhody začínají být větší než bývaly.


Solární střecha se v posledních měsících stává velmi populární zejména v USA, kde si většina majitelů již nechává na své domy instalovat solární střechu. Většina majitelů již nechce instalovat na svojí střechu solární panely, jelikož již mají méně výhod než solární střecha. Právě solární panely většinou kazí dojem celého domu a na střeše vypadají jednoduše řečeno ve většině případu nevzhledně.

Jedním z výrobců je i americká automobilka Tesla, která se kromě výrobu elektromobilů specializuje i na bateriová uložiště a solární systém. Solární střecha od této automobilky je v současné době již na vysoké úrovni. Tesla před nedávnem dokončila testy této solární střechy a začala zlepšovat výrobu a také snižovat cenu této solární střechy, což se zalíbilo novým zákazníkům.

Tesla v minulém čtvrtletí téměř ztrojnásobila počet dodaných solárních střech. Generální ředitel Elon Musk k tomu řekl, že ze solární střechy od Tesly se stává „zabijácky produkt“.

Dosud byl největší projekt solární střechy na Floridě, kde Tesla nainstaloval solární střechu o rozloze 24 kW. Nyní dokončila Tesla skoro dvojnásobně větší projekt, který se schodu náhod nachází také na Floridě. Rozloha této solární střechy je 44 kW. Kromě toho zde Tesla nainstalovala čtyři své bateriové uložiště Tesla Powerwalls. Majitel domu říká, že solární střecha mu pokryje cca 80% spotřeby energie domu.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *